Personiskā attīstība
izlasāms 2 min

Nav panākumu bez vilšanās

01.01.2017.

Tas ir mīts, ka veiksmīgajiem uzņēmējiem vienmēr viss izdodas. Nepārtraukta veiksme nav iespējama!

Uzsākot ko jaunu, Tu esi entuziasma pilns. Tu nepievērs uzmanību šķēršļiem. Tu esi pozitīvi noskaņots. Tu nedzirdi atteikumus. Tu neredzi problēmas. Tev nākotne šķiet rožaina.


Pieņemsim, Tu esi nolēmis no Jaunā gada uztrenēties un izskatīties kā kultūrists Māris Šveiduks. Tu nopērc abonementu, ej uz sporta zāli, centies. Pēc pāris nedēļām Tu jau sāc saprast, ka līdz ideālam vēl ir tālu. Tavas cerības nu nekādi nesaskan ar esošo rezultātu.

Cits piemērs. Tevi ir iepazīstinājuši ar kādu tīkla mārketinga projektu. Tu ar sajūsmu vakarā par to izstāsti saviem draugiem, jo, protams, viņi arī vēlēsies pievienoties kam tik interesantam. Bet viņi nesaprot un noraida Tavu piedāvājumu. Nākamajā dienā Tu mēģini vēl – un atkal nekā. Vilšanās… Šajā brīdī daudzi met plinti krūmos un pamet iesākto. Trīs “Nē” ir vidējais mūža ilgums tīkla mārketingā.

Ja Tu tomēr esi gatavs turpināt, ļoti iespējams, nebūs veiksmes arī turpmākajās nedēļās. Vai turpmākajos mēnešos. Bet tad… Bingo! Tev ir izdevies!

Diemžēl, tikai nedaudzi ir gatavi nepadoties pēc pirmajām grūtībām. Tikai nedaudzi ir gatavi kļūt par čempioniem. Grūtības ir sava veida filtrs. Ja izvairīsies no grūtībām, panākumi izvairīsies no Tevis.

Kā savulaik teicis Nīče,

“viss, kas mūs nenogalina, padara mūs stiprākus”.

Lai izturētu, nepieciešams saprast situāciju. Konsultēties ar cilvēkiem, kuri jau šādu situāciju ir piedzīvojuši. Ja draugi velk Tevi lejā, varbūt ir vērts sameklēt sev citus draugus. Ja šķiet, ka radinieki neatbalsta, noteikti ir iespējams atrast kādu, kurš būs pozitīvi noskaņots. Varbūt no Tava jaunā uzņēmuma nepieciešams atlaist dažus negatīvi noskaņotos kolēģus.

Noteikti jau pasaulē notiek daudz kas labs, bet TV un interneta ziņu patērētājiem tas, šķiet, nav vajadzīgs. Ja iespējams, neskaties šīs ziņas brīdī, kad Tevi ir piemeklējusi krīze.

Tāpat kā kino, beigas vienmēr ir labas. Ja nav labi, tātad tās vēl nav beigas. Nepadodies!