Personiskā attīstība
izlasāms 3 min

Vai vēlētos atgriezties bērnībā?

16.03.2017.

Vai Tu esi kādreiz vēlējies atgriezties bērnībā? Smieties un sapņot kā kādreiz? Būt sajūsmā par visu jauno? 


Jebkur pasaulē var satikt bērnus, kas vienmēr priecājas, spēlējas un smejas. Pat Bombejas graustu rajonos Indijā bērni ir tādi, lai gan viņiem varbūt nav pat drēbju, ko vilkt mugurā. Bērni mīl dzīvi. Tas viņiem šķiet normāli.

Kad bijām bērni, mēs sapņojām. Mums pat nebija jāmāca, kā to darīt. Kā bērni mēs katru dienu varējām iztēloties sevi par ko citu. Vienu dienu bijām ārsti, citu dienu – lidotāji, vēl citu – skolotāji vai ugunsdzēsēji. Vai Tu atceries sevi bērnībā?

Bet, kad bērni pieaug, viss mainās. Sapņošana tiek nomainīta pret raizēšanos. Ja esi normāls cilvēks, noteikti arī pašlaik uztraucies par kaut ko, vai ne? Pieaugušie vienmēr ir par kaut ko noraizējušies. Par naudu, par veselību, par bērniem, par darbu, par karu Ukrainā, par valūtas kursu, par … Ja atceries, bērnībā lielākā raizēšanās bija par nejauši izsistu logu vai neizpildītu mājasdarbu.

Mazi bērni ar sajūsmu noskatās svētku salūtu dārzā, pārņemti ar esošo mirkli. Pieaugušie tikmēr norūpējušies seko līdzi tam, vai tik kas neaizdegsies vai neuzkritīs kādam uz galvas…

Kas ir noticis? Kur pazuduši sapņi? Kad mēs augam, mums tiek mācīts nesapņot. Pieaugušam cilvēkam vairs neklājas būt sapņotājam. Ir jākļūst nopietnam. Tu nedrīksti baudīt dzīvi, Tu nedrīksti smaidīt, kad vēlies, Tu nedrīkst smieties, kad vēlies. Ja Tu joprojām paliksi sapņotājs, pārējie Tevi uzskatīs par bērnišķīgu. Sapņot taču ir bērnišķīgi!

Tikai raizēšanās tiek uzskatīta par brieduma pazīmi. Taču tā nav taisnība.

Sapņojot mēs paredzam, ka kaut kas labs varētu notikt ar mums. Sapņojot mēs plānojam savu dzīvi pozitīvās noskaņās, jo – ja nu piepildās mūsu ieceres? Ja nu viss izdodas? Ja nu mēs kļūstam veiksmīgi un bagāti? Kāpēc gan ne!

Savukārt raizēšanās ir kaut kā slikta paredzēšana. Mēs plānojam savas neveiksmes. Iespējams, ka šis sliktais scenārijs nekad nepiepildīsies. Bet mums ir jāraizējas…

Kā tikt galā ar raizēm un sākt izbaudīt dzīvi? Kā izbeigt sevi programmēt neveiksmēm? Kā neļaut kritiskajai domāšanai iznīcināt trauslos sapņus?

Bērni nevar nemaz iedomāties, ka kaut kas varētu neizdoties.

Kā būtu, ja Tu būtu ļoti bagāts cilvēks? Ko Tu redzētu, dzirdētu, justu? Kā būtu, ja…

Novelc savu masku. Esi atkal vienkāršs. Esi atkal bērns.

Save

Save