Praktiski padomi
izlasāms 4 min

Vai esi gatavs savam biznesam?

01.01.2017.

Avota nosaukums

Būt sev pašam par priekšnieku ir lieliska doma. Bet vai tiešām esi jau nobriedis būt par uzņēmēju? Vai piekrīti zemāk esošajiem apgalvojumiem?


Galvenais iemesls biznesa uzsākšanai ir mana neapmierinātība ar pašreizējo darbu.

Ne katrs ir spējīgs uzņemties riskus un sākt. Ja vienīgā motivācija ir neapmierinātība ar pašreizējo darbu, varbūt Tev ir vērts pameklēt citu darbu. Nopietni. Starp citu, veiksmīga biznesa pamatā ir “Kāpēc?”, un tikai pēc tam nāk “Ko?” un “Kā?”.

Man ir pietiekami daudz ietaupījumu, lai varētu apmaksāt rēķinus vismaz pāris gadus, ja nu gadījumā mans bizness nenes ienākumus šajā laikā.

Daudzi projekti sāk atpelnīt sevi tikai pēc 2 – 3 gadiem. Ja tie vispār tik ilgi izdzīvo. Tāpēc Tev būs nepieciešamas rezerves. Protams, var paņemt vēl vienu kredītu šim nolūkam, bet – vai Tu tad spēsi gulēt naktīs?

Uzņēmējs var atļauties strādāt, kad vēlas un cik vēlas. Kad uzsākšu savu biznesu, man būs vairāk brīva laika.

Protams, savs bizness ar laiku ir jāsakārto tā, lai īpašniekam nebūtu katru dienu vai pat mēnesi jābūt uz vietas uzņēmumā. Tomēr pirmie projekta gadi var prasīt no Tevis ne tikai ierasto darba laiku, bet arī vakarus un brīvdienas. Ja neesi tam gatavs, meklē sev algotu darbu ar fiksētu darba dienas ilgumu no 9 līdz 18.

Ja nepieciešams, esmu gatavs nepusdienot restorānā, nepirkt dārgas dāvanas un nebraukt ceļojumos, kamēr vien nostādu savu biznesu uz kājām.

Algotam darbiniekam bieži nav ne jausmas, kādas summas aiziet nodokļos, telpu īrei vai grāmatvedības sakārtošanai. Tev ir jābūt gatavam riskēt. Tajā skaitā arī būt gatavam pazemināt savu dzīves līmeni dažus gadus, lai ieguldītu laiku un naudu savā biznesā.

Esmu gatavs darīt visus darbus pats, pirms pieņemšu darbā palīgus.

Ja tas ir Tavs bizness, Tava atbildība būs pilnīgi viss. Un, atšķirībā no algotā darba, kur dažādas ārkārtas situācijas risināja citi, šeit par visu būs jāmaksā Tev.

Veiksmīgiem uzņēmējiem nav obligāti jābūt labiem pārdevējiem.

Eksperti uzskata, ka biežākais jauno projektu neveiksmes cēlonis ir uzņēmēju izvairīšanās no savu preču vai pakalpojumu aktīvas pārdošanas. Īpaši grūti tas ir cilvēkiem, kuri iepriekš ar to nav nodarbojušies.

Uzņēmējiem nav tik daudz laika jāpavada dažādos saviesīgos pasākumos kā darbiniekiem.

Prasme izveidot kontaktus ir svarīga visur. Algotajā darbā parasti kontakti ar klientiem, piegādātājiem un bankām jau ir izveidoti jau pirms Tevis. Tagad tas viss šis kontaktu tīkls būs jāizveido pašam.

Ir vērts noalgot pieredzējušu grāmatvedi, lai arī tas būs dārgāk.

Pieredze rāda, ka ar lētāko grāmatvedi veltīgi samaksātie nodokļi un soda naudas beigās pārsniedz ietaupīto summu. Palūdz, lai citi uzņēmēji Tev iesaka kādu labu speciālistu.

Ja lietas neiet tik gludi kā biju iedomājies, tātad tas nav mans. Es pametu iesākto.

Daudzi sekmīgi uzņēmēji ir bijuši tuvu bankrotam, bet ir mēģinājuši atkal un atkal. Ja Tu nejūties labi šādās situācijās, varbūt labāk sameklēt sev darbu.

Uzsākt biznesu ir riskanti, bet mana ideja ir tik laba, ka kļūšu bagāts gada laikā.

Daudzi biznesa projekti beidzas jau pie trešā atteikuma. Iesācēji nolaiž rokas, ja neizdodas kļūt bagātiem tik ātri kā tie iedomājušies. Bet veiksme ir process. Bieži nepieciešami vairāki smagi gadi, lai izveidotu pelnošu uzņēmumu.

Uzsākt biznesu ir mans personiskais lēmums, kuru man nav jēgas apspriest ar savu ģimeni.

Padomā, cik ilgi Tu izturēsi, ja katru vakaru mājinieki Tev pārmetīs – nu, kam Tev tas viss? Biznesa uzsākšana ir stresa pilna.

 

Ja esi ticis ar šo līdz galam, apsveicam! Tu esi neatlaidīgs, un šī ir viena no svarīgākajām īpašībām!

Ja pārsvarā komentāri atbilst Tavām personiskajām domām, tad apsveicam vēlreiz – izskatās, ka Tu esi gatavs savam biznesam!
Ja 50/50 – iespējams, Tev ir rūpīgi jāizvērtē ieceru atbilstība realitātei.
Ja Tu domā pilnīgi pretēji, tad varbūt tomēr pagaidām labāk Tev atrast vien citu darbu.