Praktiski padomi
izlasāms 3 min

Vai bizness vispār ir Tev?

02.01.2017.

Tu esi nonācis īstajā vietā, ja vēl tikai plāno uzsākt biznesu un vēlies izprast šo “paralēlo” pasauli. Varbūt Tev ir biznesa idejas, bet šaubies, vai tās varēs īstenot dzīvē.


Bet ir kāds jautājums, uz kuru Tev pašam sev jāatbild vispirms.

Vai visas šīs iespējas vispār ir domātas Tev?

To ir diezgan vienkārši noteikt. Ja Tu esi cilvēks:
– kam ikdienā nepieciešams kāds, kurš norāda, ko darīt,
– kam patīk atrasties birojā no 9 līdz 17 (un ne brīdi ilgāk),
– kam vajadzīgs, lai par viņu vienmēr rūpējas,
– kurš uzskata, ka visu jau zina,
– kam dzīvē viss vienkārši pienākas,
– kurš uzkrāj zināšanas, bet nekad neuzsāk kaut ko darīt,
– kurš parasti ir ar visu neapmierināts,
tad, visdrīzāk, šīs iespējas nebūs domātas Tev.

Un tas ir labi. Katram savs.

Vāveres ritenis vai brīvība?

Bet varbūt vienmēr esi vēlējies tikt laukā no “vāveres riteņa”, piedzīvot ko interesantu ik dienu, mosties tikai sev vēlamajā laikā un teikt: “Šodienu gan es pavadīšu ar ģimeni, bet rīt došos pārgājienā…”?

Varbūt Tu esi sapņojis par to, ka būtu jauki saņemt ienākumus neatkarīgi no Tavas dzīves vietas jebkur pasaulē. Kādu laiku padzīvot Grieķijas salās, tad pārcelties uz Somijas ezeriem, pēc tam – pie Karību jūras siltajiem ūdeņiem?

Varbūt Tu vienkārši jūties nelāgi, jo neesi joprojām realizējis visu savu potenciālu un uzskati, ka ir pienācis laiks ko pamainīt?

Tad visas šīs iespējas ir Tev. Tikt vaļā no priekšniekiem, kuri izlemj Tavā vietā. Pavadīt laiku patīkami, nevis sēžot sastrēgumos katru rītu.

Šķiet, nebūs daudz “kļūsti bagāts viegli” veida iespēju. Ja vien nevēlies pirkt loterijas biļešu kaudzes, iesaistīties kādās nelegālās finanšu piramīdu shēmās, sūtīt ķēdes vēstules vai palīdzēt atgūt miljonus kādai atraitnei Nigērijā.

Veiksme nebūs automātiska

Veiksme nenāks pati no sevis. Tā nāks ar darbu. Tev nav jābūt jau gatavam profesionālim, bet Tev ir jābūt stiprai vēlmei par tādu kļūt. Tad viss būs iespējams. Kā kādreiz atzina uzņēmējs un politiķis Andris Šķēle: “Ir jāstrādā – fanātiski, līdz spēku izsīkumam, līdz kamēr acis vaļā nevar noturēt, un pats galvenais — bez cerības uz tūlītējiem panākumiem. Tā nu tas diemžēl ir. Panākumi nāks pēc ilgas, ilgas piepūles, pēc garām negulētām naktīm, pēc mokošiem upuriem, pēc tam, kad ir izzudusi pēdējā cerība un palicis vienīgi darbs.”

Vai Tu esi gatavs mācīties, strādāt un sasniegt iecerēto? Iziet ārpus savas ierastās komforta zonas? Būs nepieciešams citādāks domāšanas veids nekā algotam darbiniekam. Tas nav nekas tāds, ko nevar iemācīties.

Mēs zinām, ka arī Tu vari!
Pa šo laiku esam iepazinuši daudz cilvēku, kuriem bija slikti sadzīves apstākļi, niecīgs talants, pārdzīvotas neveiksmes un bailes no neizdošanās. Viņi ir spējuši gūt panākumus, jo atteicās padoties. Mēs ticam, ka to var jebkurš.