Kurš gan nevēlas strādāt mazāk, bet izdarīt vairāk! Šajā ziņā Vācija ir paraugs, no kura mums mācīties.
Visa pasaule atzīst Vācijas ražojumu kvalitāti. Vācijas eksporta industrija ir Eiropas ekonomikas dzinējspēks. Tajā pat laikā Vācijā tiek strādāts mazāk stundu nekā citur. Lai gan drīkst strādāt arī vairāk, noteiktais darba stundu skaits nedēļā ir vien 35 (pie mums Latvijā – 40).
Kā vāciešiem īsākā laikā izdodas sasniegt tik labus rezultātus?
1. Darba laikā ir jāstrādā
Vācu darba kultūra nosaka, ka darbinieks darba laikā pilda savus pienākumus, nevis klačojas ar kolēģiem, sēž soctīklos, nemitīgi iet dzert kafiju vai pat snauž pie galda. Darba devējs apmaksā darbinieka pavadīto laiku birojā, tāpēc – lūdzu, strādā! Pieļaujam, ka vidusmēra vācietis būtu šokēts, paviesojoties mūsu iestādēs, kur pirmssvētku diena vispār tiek uzskatīta gandrīz par brīvdienu…
2. Sarunas tikai par tēmu
Vācieši mēdz būt tieši. Nekādas aplinkus runas par vecmāmiņu un pelmeņiem. Attiecīgi izdodas vairāk laika atvēlēt izpildāmā uzdevuma detaļām.
3. Darbs un brīvais laiks tiek strikti nošķirti
Pēc kārtīgi padarīta darba vācieši pilnībā atslēdzas no darba jautājumiem un kārtīgi atpūšas. Darba lietas tiek kārtotas darba laikā, privātās – ārpus tā. Mēs mēdzam visu darīt vienlaikus. Tur šīs abas sfēras tiek nošķirtas.
Vācijā arī apmaksātais atvaļinājums ir pietiekoši ilgs, lai uzņēmumu darbinieki pagūtu uzlādēt sevi.
Ko varam secināt? Ja vēlies sasniegt rezultātus, darba laikā par 100% pievērsies darba jautājumiem!