Pasīvie ienākumi
izlasāms 4 min

Stāsts par piramīdas celtniecību

31.12.2016.

Piramīda

Īstermiņa grūtības un ilgtermiņa ieguvums. Šķiet loģiski, tomēr vairums cilvēku izvēlas ilgtermiņa grūtības. Ar Tavu atļauju – kāds stāsts par izvēlēm.


Senos laikos kāds Ēģiptes faraons atklāta konkursa kārtībā izvēlējās divus jaunus uzņēmējus, lai nu tie viņam uzbūvētu divas varenas piramīdas. Noteikums – katram tā piramīda jāuzbūvē vienam pašam. Toties pēc darba pabeigšanas katram tika piesolīta bagātīga pensija līdz mūža beigām un citi labumi. Īsts luksuss.

Abi jaunie uzņēmēji – Jānis un Pēteris – gan saprata, ka uzdevuma izpilde prasīs gadus, bet bija apņēmības pilni.

Jānis pie darba ķērās nekavējoties. Viņš lēnām sāka vilkt smagos akmeņus un veidot ierādītajā laukumā piramīdas pamatni. Akmeņi bija grūti pārvietojami, taču pēc vesela gada smaga darba Jāņa piramīdas pamats bija gatavs. Tauta slavēja Jāņa celtnieka talantu.

Bet Jānis jutās apmulsis, redzot, ka Pēterim ierādītais laukums joprojām ir tukšs. Nekas vispār nebija izdarīts. Jānis nolēma apciemot Pēteri viņa mājās un ieraudzīja, ka tas ņemas ar ko tādu, kas atgādināja spīdzināšanas ierīci.

Jānis iesaucās: “Ko tu dari? Tev jābūvē piramīda, bet tu te ņemies ar kaut kādu traku ierīci?”

Pēteris pasmaidīja: “Liec mani mierā. Es būvēju piramīdu.”

Jānis neticēja: “Jā, protams! Tu neesi pat akmeni vēl ielicis vesela gada laikā!”

“Jāni, tu nesaproti. Tu būvē savu piramīdu, es – savu. Katram savas metodes,” Pēteris atteica.

Jānis tiešām nesaprata un devās prom, uzskatīdams, ka faraons nocirtīs Pēterim galvu, kad uzzinās, ar ko viņš ir nodarbojies visu šo laiku.

Nākamajā gadā Jānis jau uzsāka otrā līmeņa būvēšanu. Ar to gan klājās grūtāk, jo akmeņi bija smagi un tos bija grūti uzcelt otrajā līmenī. Jānis saprata, ka viņa spēki ir ierobežoti. Viņam nepieciešams lielāks spēks! Jānis devās pie Mārtiņa, Ēģiptes stiprākā vīra. Tā nu Mārtiņš par nelielu, bet taisnīgu honorāru trenēja Jāni, lai tas kļūtu spēcīgāks. Jānis cerēja, ka ar spēcīgākiem muskuļiem darbs ritēs straujāk.

[wen_cta id=”157″]

Tikmēr Pētera zemes gabals joprojām palika tukšs. Jānis jau sprieda, ka Pēteris būs sodīts ar nāvi.

Pēc vēl viena gada Jāņa piramīdas celtniecība bija kļuvusi pavisam gausa. Reizēm bija nepieciešamas nedēļas, lai nākamo akmeni noliktu vietā. Jo augstāk akmeņi bija jāliek, jo grūtāk. Jānis arvien vairāk trenējās pie Mārtiņa. Turklāt viņš tērēja šīm konsultācijām daudz naudas. Bija paredzams, ka 30 gadu laikā piramīda tiks uzcelta. Jānis bija lepns par sevi, jo otrai piramīdai pat akmens vēl nebija nolikts.

Te pēkšņi kādu dienu, liekot kārtējo akmeni, Jānis izdzirdēja lielu troksni no pilsētas puses un nolēma doties noskaidrot iemeslu.

Tur, pūļa ielenkts, Pēteris uz būvlaukuma pusi vilka lielu un savādu ierīci, kas bija veidota ar riteņiem un svirām. Jāņa aizdomas apstiprinājās. Tā bija ierīce piramīdas būvēšanai!

Nonācis būvlaukumā, Pēteris ar dīvainās ierīces palīdzību sāka kraut akmeņus, veidojot piramīdas pamatni. Izmantojot sviras, nevajadzēja lielu piepūli, lai smagos akmeņus saliktu pa vietām.

Tā nu Pēteris nedēļas laikā paveica to, ko Jānis bija būvējis veselu gadu. Arī, būvējot otro līmeni, Pētera mašīna darbus paveica tikpat ātri. Kas Jānim prasīja 2 mēnešus, Pēterim – pāris dienas. Pēc pāris mēnešiem Pēteris bija jau ticis tālāk nekā Jānis 3 gadu laikā…

Jānis jutās satriekts. Viņš bija tērējis gadus, smagi cilājot akmeņus, kamēr Pēteris bija radījis ierīci, kas to pašu darbu veic viņa vietā. Tomēr Jānis nesteidzās slavēt ierīci: “Man vienkārši jākļūst stiprākam! Man jāvar pacelt vēl smagākus akmeņus!” Un tā Jānis turpināja savu smago darbu, kamēr Pēteris izmantoja ierīci.

Astoņus gadus vēlāk, sasniedzot 28 gadu vecumu, Pēteris pabeidza savu celtni. Trīs gadi bija pagājuši sistēmas radīšanā un pieci gadi – lai izmantotu sistēmas radītās iespējas. Dižais faraons bija sajūsmināts un deva Pēterim apsolītos labumus. Viņam turpmāk vairs nebija jāstrādā!

Tikmēr Jānis turpināja darboties kā ierasts. Cēla akmeņus, tērēja laiku un naudu, lai kļūtu vēl stiprāks, cēla akmeņus un atkal trenējās. Jānis atteicās mainīt savu veco stratēģiju.

Jānis tā arī nepabeidza apsolītās piramīdas celtniecību, jo viņš bija nolēmis visu darīt pats, nevis koncentrēties uz tādas sistēmas izveidošanu, kas darītu darbus viņa vietā. Kādā padsmitajā līmenī, neilgi pirms būves pabeigšanas, Jāni piemeklēja sirdstrieka. Viņš tā arī nesaņēma faraona apsolītos labumus.

Tikmēr Pēteris pavadīja savas dienas greznībā. Lai piepildītu savu brīvo laiku, viņš kļuva par vienu no Ēģiptes slavenākajiem izgudrotājiem. Un pēc savas nāves sirmā vecumā viņš tika apglabāts paša būvētajā piramīdā, blakus faraonam.