Veiksmes stāsti
izlasāms 5 min

Rīdziniece Londonā izveido skaistuma skolu

11.01.2017.


Foto: no Margaritas Beļskas personīgā arhīva.

Uz Angliju pārsvarā brauc meklēt darbu. Tikmēr citi turp dodas meklēt savu lielo iespēju. Ko nu kurš meklē, to arī atrod. Ja vēl neesi atradis savu biznesa iespēju – turpini meklēt! Noteikti kādam ir nepieciešams tieši tas, ko vari piedāvāt tikai Tu!


Londonā nu jau vairāk nekā desmit gadus dzīvo kāda bijusī rīdziniece – Margarita Beļska. Viņa nebaidās mācīties un mācīt citus. Iespējams, tādēļ viņai Londonas ziemeļu daļā pieder savs veiksmīgs uzņēmums, kas jau atzīts par vienu no Lielbritānijas labākajām skaistumkopšanas skolām. Margarita Belska Beauty School apmāca jaunos nagu modelēšanas un skaistumkopšanas meistarus. Ieguvusi balvas daudzos konkursos, kur piedalījušies tūkstoši citu manikīra meistaru. Viņa arī vērtējusi citu veikumu kā žūrijas pārstāve.


Foto: no Margaritas Beļskas personīgā arhīva.


Foto: no Margaritas Beļskas personīgā arhīva.

Ceļa sākums kā trauku mazgātājai
Ierodoties Londonā, protams, neviens ar ziediem un ovācijām nesagaidīja. Emigranti bez īpašām prasmēm un valodas zināšanām šeit var cerēt vien uz mazapmaksātiem darbiem celtniecībā, fabrikās vai fermās. Lai spētu apmaksāt ikdienas izdevumus, Margaritai nācās pieteikties par trauku mazgātāju. Nevar teikt, ka tas būtu bijis sapņu darbs. Arī algas apmērs bija niecīgs.


Foto: no Margaritas Beļskas personīgā arhīva.

Pārmaiņas sākās, kad Margarita laikrakstā nejauši ievēroja kādas skaistumkopšanas izstādes reklāmu. Un nolēma doties turp, angliski iemācījusies vien pāris teikumus. Šis risks attaisnojās. Pateicoties koptajiem nagiem, kādā stendā izdevās sarunāt darbu salonā jau uz nākamo dienu.

Ar šo stāsts varētu arī beigties. Daudzi justos pietiekami apmierināti ar dzīvi, dažās dienās saņemot summu, kas līdzinās Latvijas minimālajai algai. Dzīve taču sakārtojusies! Bet Margarita nav tāda. Viņas sapnis bija izveidot savu uzņēmumu, nevis visu mūžu strādāt kādam citam.

Par spīti draugu un radu negatīvajai attieksmei
​Sākums gan nebija vienkāršs. Kā jau tas bieži vien notiek, ikdienā neatrodies biznesa vidē, draugi un radi centās atrunāt no ambiciozajiem plāniem atvērt savu skaistumkopšanas skolu svešā zemē. Daudziem tas sagrauj ticību saviem spēkiem, un tie apmierinās ar esošo situāciju. Margarita izlēma, ka nedrīkst klausīties šajos brīdinājumos. Ir jādara. Tūlīt. Negaidot kādu īpašu brīdi. Ja rodas iespēja, tā ir jāizmanto!

Viena no Anglijas labākajām manikīra meistarēm​
Joprojām turpinot darbu salonā, Margarita sāka piedalīties dažādos valsts mēroga manikīra speciālistu konkursos. Godalgotās vietas stiprināja pārliecību par savām spējām. Vienlaikus šie konkursi veicināja atpazīstamību. Piesakoties darbā vairākās izbraukuma aģentūrās, jaunā speciāliste iepazinās ar dažādām sabiedrībā populārām personām. Tika piedāvāti arvien interesantāki darbi.

Sava biznesa uzsākšana parasti nozīmē to, ka vairākus mēnešus vai pat gadus uzņēmējs strādā bez maksas, jo uzņēmums prasa ieguldījumus. Atverot skolu, jau no pirmā mēneša jāapmaksā telpu īre un komunālo pakalpojumu rēķinu. Tāpēc Margarita un viņas vīrs algoto darbu uzteica tikai pāris gadus vēlāk. Pa dienu algotais darbs, vakarā un brīvdienās – savs bizness. Nebija ne tagadējā ziņu dēļa Facebook, ne zinošu padomdevēju. Tas bija eksperiments. Bija arī daudz kļūdainu lēmumu, dēļ kuriem uzņēmēja zaudēja naudu, bet ieguva pieredzi.


Foto: no Margaritas Beļskas personīgā arhīva.

Zaudēt nav ko. Var tikai iegūt.
Uzņēmēja uzskata, ka nebija jau, ko zaudēt. Ja nu vienīgi laiks. Tas šā vai tā būtu zaudēts, vakaros sēžot pie televizora ekrāna. Bet naudu vienmēr var nopelnīt atkal.

Angļu valoda joprojām nebija stiprā puse, tāpēc sākotnēji skolai klientūra tika meklēta caur vietējām avīzēm un izstādēm starp emigrantiem no Austrumeiropas. Tos varēja apmācīt saprotamajā krievu valodā. Arī šodien tieši šī publika ir pārsvarā, jo šie klienti atved atkal citus. Varēja būt vairāk mūsu tautiešu.

Var to nosaukt par veiksmes stāstu. Bet mēs zinām, ka tas viss ir noticis dēļ uzņēmības un neatlaidības ceļā uz savu sapņu īstenošanu. Nav obligāti jābūt ekspertam kādā nozarē, lai uzsāktu veiksmīgu biznesu. Daudzi uzņēmēji ir sākuši bez naudas. Arī formālajai izglītībai nav tik liela nozīme, kā varētu šķist. Margaritas stāsts tam ir lielisks piemērs.


Foto: no Margaritas Beļskas personīgā arhīva.

Top jauns veiksmes stāsts
Jau kopš 2007.gada Margaritas Beļskas skola apmāca pat 500 jaunos meistarus gadā. Nagu dizaina māksliniece ir guvusi popularitāti, sadarbojoties ar daudzām slavenībām kā, piemēram, ar Šāronu Stounu (Sharon Stone) laikā, kad Londonā tika uzņemta filmas “Pamatinstinkts” 2.daļa. Kopā ar Luiju Vitonu (Louis Vuitton), Vivjenu Vestvudu (Vivienne Westwood), Stellu Makartniju (Stella McCartney) un citiem slaveniem modes dizaineriem saposusi modeles Londonas un Parīzes modes nedēļās. Šobrīd Margaritas pārstāvētā zīmola Kinetics Professional Nail Systems produkciju var iegādāties viņas interneta veikalā. Turpat var pieteikties arī uz skaistumkopšanas semināriem. Simpātiskā latviešu uzņēmēja meklē un cenšas īstenot dzīvē arvien jaunas idejas. Viņa ir gatava turpināt aktīvās biznesa gaitas vēl ilgi. Tikmēr top jauns veiksmes stāsts – Margaritas vienīgā meita Kintija ir izveidojusi savus zīmolus Everlasting Brows (uzacu mikropigmentācija) un Sleek Brows (unikāla 3D uzacu skulpturēšanas tehnoloģija), kuri jau izpelnījušies izplatītāju atzinību Lielbritānijā, ASV un citur. Arī Latvijā ir saloni, kas pārņēmuši šīs tehnoloģijas.