Veiksmes stāsti
izlasāms 6 min

Praktiskā biznesa skola

02.01.2017.

Siltā sestdienas vakarā kafejnīcā tikāmies ar kādu elegantu vīrieti vārdā Vladislavs, kurš sekmīgi attīsta savu rekomendāciju biznesu ne tikai Latvijā, bet arī citur – Skandināvijā, Britu salās… Jo īpaši labi viņam pašlaik veicas Krievijā. Pēc iedvesmojoša brīvdienu semināra Pēterburgā tikko no rīta atlidojis, viņš piekrita dalīties savā uzņēmēja pieredzē ar mums.


Tiešs jautājums. Kāpēc Jūs kā vīrietis nodarbojaties ar šādu “mājsaimnieču biznesu”?

“Vai ne? Varbūt neticēsiet, bet šis ir tāds pat bizness kā jebkurš cits, “normālais”. Vai, jūsuprāt, nopietnāk ir tūkstoš eiro dēļ no rīta līdz vakaram strādāt savā nomales veikaliņā? Vai gadu desmitiem ilgi katru mēnesi saņemt simtiem tūkstošus eiro kā atlīdzību par reiz izdarīto darbu? Esmu ievērojis, ka ieteikumu biznesa iespējas vislabāk saskata un izmanto tieši vīrieši. Turklāt tie, kuriem arī pirms tam bijis savs bizness. Jo šī ir inteliģenta nodarbošanās.

Produkti no Amway interneta veikala ir tik efektīvi un ekonomiski, ka es tos ieteiktu arī tad, ja par to ražotājs man neatlīdzinātu. Tiešām. Bet mēs nestaigājam apkārt pa dzīvokļiem ar zobu pastu vai veļas pulvera paciņām. Tas, ko mēs faktiski darām – mēs rādām cilvēkiem ceļu uz citu veikalu saviem ikdienas pirkumiem. Mūsdienās iepirkties internetā vairs nekas ārkārtējs. Tālāk katrs pats izvēlas – šajā veikalā tikai iepirkties un ietaupīt, vai arī iet tālāk. Paralēli algotajam darbam uzsākt savu uzņēmējdarbību.”

Lieliski! Bet kā Jūs līdz tam nonācāt?
“Atzīšos, tas nenotika uzreiz. Tikai kādā ceturtajā reizē beidzot biju pietiekami atvērts, lai ieklausītos un saprastu, ka šis ir parasts interneta veikals. Ka tā nav ne sekta, ne piramīda, ne kāds cits bubulis. Piedāvātās ikdienai nepieciešamās preces patiešām ir brīnišķīgas un izdevīgas.

Reģistrēties man nebija grūti, jo nebija nekāda riska. Ja kas nepatiktu, sūtītu atpakaļ. Kas vēl… Starp citu, arī pirms tam es mazgāju matus un tīrīju zobus! Kāda man starpība kā pircējam – Rimi, Drogas, eBay, Amway…? Bet uzminiet nu, kurš no tiem izmaksā atlīdzības par ieteikumiem?

Kādu dienu, esot pārdomās par nepieciešamību kaut ko mainīt savā dzīvē, sastapu kādu paziņu, kurš teica: “Klau, ir viena iespēja, kā tev īstenot savus sapņus!” Prasīju: “Vai tik tas nav Amway? Esmu jau visu dzirdējis!” Nu, tā tas būtu palicis, bet, man par laimi, paziņa neatlaidās, kamēr pēc pāris nedēļām kopīgi apmeklējām kādu apmācošās sistēmas organizēto semināru.”

Kāds bija Jūsu galvenais iemesls?
“Varbūt tas neskan pārāk cēli… Mans galvenais iemels bija nauda. Tas, ko es ieraudzīju savā pirmajā brīvdienu seminārā – šeit var tikt pie lielas naudas! Es redzēju cilvēkus sev apkārt. Man patika viņu dzīvesveids. Pozitīvais noskaņojums.

Nav jau tā, ka man interesētu tikai nauda. Bet nauda vajadzīga tiem cilvēkiem, kuri apmaiņā pret to piedāvā man vajadzīgās lietas. Ceļojumus pa pasauli. Labu dzīvokli Hamovņikos Maskavā un tepat, Rīgā. Sportisku automašīnu. Klubu apmeklējumus. Es vēlos priecāties, nevis no rīta līdz vakaram sēdēt birojā. Nav mans sapnis strādāt un strādāt. Klačoties ar kolēģiem ne par ko, vakaros bezspēkā saļimt pie televizora, gaidīt kā mēnešreizi savu mazo aldziņu un gatavoties gadu līdz savam 3 nedēļu atvaļinājumam? Paldies, nē! Darbs man ir tikai līdzeklis, ar ko sasniegt savus mērķus.”

Kā uzsākāt šo biznesu?
“Apmēram 11 eiro izmaksāja reģistrācija, varbūt vēl simts eiro par lietām, ko es vienalga būtu nopircis citā veikalā, un skat – jau esmu uzņēmējs! Urā! Pēkšņi biju nokļuvis biznesā!!! Visu laiku esmu bijis vien darba ņēmējs. Jau mirkli vēlāk – darba ņēmējs un arī sava biznesa īpašnieks! Tās bija fundamentālas izmaiņas.

Ja jums nekad nav bijis sava biznesa, pat nevarat iedomāties, kā jūtas uzņēmuma īpašnieks, kurš nu ir atbildīgs par visu – par mārketingu, par klientiem, par naudas plūsmu, par apmācībām… Tas bija lieliski. Atkārtošu – es biju ticis pie sava biznesa!”

Vai gāja viegli?
“Nepavisam… Pirmkārt, bieži cilvēkiem ir grūti mainīt savus iepirkšanās paradumus. Pierasts matu šampūnu nopirkt veikalā tajā brīdī, kad tas ir beidzies, nevis veidot sarakstu lielākam pirkumam.

Otrkārt, esmu diezgan intraverts, bet tagad man bija jādodas runāties ar cilvēkiem. Starp citu, gandrīz nevienu biznesu nav iespējams izveidot, ja jūs neuzrunājat cilvēkus. Tāpēc šī ir lieliska praktiskā biznesa skola. Paralēli tam studēju materiālus par kompāniju un tās produktiem, padarīju par ieradumu automašīnā mūzikas vietā klausīties diskus ar līdzīgu uzņēmēju veiksmes stāstiem, bibliotēkā uzmeklēju grāmatas par biznesa niansēm. Šā vai tā, bet es piedzīvoju mentālas pārmaiņas.

Parasti es noslaistījos tās 8 stundas, kas man bija starp darbu un miegu, bet tagad man bija viena tikšanās, tad atkal cita. Man vienmēr ir paticis mācīties, bet nu es biju fokusējies uz to.”

Un nekad nevēlējāties atmest visam ar roku?
“Regulāri varēju atrast izcilus iemeslus padoties, jo pat tuvākie draugi man nepievienojās! Vajadzēja pārrunāt šo ideju ar vairāk nekā 100 cilvēkiem, lai saņemtu 92 atteikumus un saprastu, kas un kā šeit notiek. Lielākā daļa no tiem brīdināja: “Vladislav, esi uzmanīgs ar to visu! Tā ir muļķīga ideja. Tev to nevajag darīt! Tā ir piramīda. Tas nedarbojas!” Un tamlīdzīgi. Bet esmu spītīgs. Paskatījos, kā un kādos apstākļos dzīvo tie, kuri cenšas mani atrunāt, un nospriedu pie sevis – nu nē! Negribu palikt tikpat garlaicīgs tipiņš kā viņi. Bez sapņiem. Ar bezcerību sejā. Izpildīt ikdienā vienas un tās pat darbības kā tādiem robotiem. Vēlos pa īstam dzīvot ne tikai brīvdienās. Vai būtu forši pensijas vecumā eksistēt uz valsts pabalstiem 300 eiro apmērā, kā daudzi man apkārt to dara? Tāpēc tieši šis bizness man ir jāturpina!”

Cik lielas bija Jūsu sākotnējās investīcijas?
“Uzskatu, ka ieteikumu mārketings ir izcili rentabls bizness. Daudzi aprobežojas ar sākuma 11 eiro reģistrācijas maksu un būvē savu biznesu mokoši lēni. Mans lēmums bija investēt arī biznesa instrumentos. Apmācību diskos un semināru apmeklējumos esmu ieguldījis gada laikā aptuveni 700 eiro. Šādu summu atpelnīju jau trešajā mēnesī. Parādiet man kādu citu biznesu, kur tā var? Kur vēl ar šādu niecīgu investīciju un vienreiz izdarītu darbu var nopelnīt kopsummā vismaz miljonu turpmāko 40 gadu laikā?”

Vai ienesīgu tīkla biznesu spēj izveidot ikviens?
“Jā, protams. Ticiet man, tas ir daudz vienkāršāk nekā Latvijā kļūt par zvērinātu notāru vai ķirurgu. Bet tikai retais to izdarīs.  Jūs jau redzat, kas notiek sporta zālēs. Kurš gan negribētu ideālu augumu, bet tikai nedaudzi spēj pārvarēt savu slinkumu un diskomfortu. Vai tur ir vainīga sporta zāle?

Tīkla bizness ir neticami laba iespēja mācīties pilnīgi bez maksas no savas mentoru komandas un iegūt pieredzi, kā tas ir – būt par sava uzņēmuma īpašnieku. To es nespēju novērtēt, kamēr pats neizgāju tam cauri.”

Ar kādām vēl grūtībām esat saskāries?
“Šis 100% ir uzticēšanās bizness. Ja cilvēki neuzticēsies un neizmēģinās produktus, lai paši saprastu kvalitāti un izdevīgumu, nekas nenotiks. Un jāsaprot, ka šī ir stabilas, bet ne ātras peļņas iespēja.

Katrā ziņā ir daudz patīkamāk nopelnīt savus 5 – 10 tūkstošus šādā veidā, nevis par šo naudu uzņemties atbildību vadīt Valsts Ieņēmumu dienestu. Visu cieņu ģenerāldirektorei par viņas uzdrīkstēšanos, bet – nē!”

Nobeigumā – ko Jūs ieteiktu mūsu lasītājiem?
“Nepadoties. Nezaudēt cerības un sapņus. Ja vēlaties kaut kā izmantot savas 8 brīvās stundas, lai nopelnītu vairāk, ieteiktu jums nevis pieteikties vēl vienā darba vietā, bet pievienoties kādai labai tīkla kompānijai. Manuprāt, tas ir vienkāršākais, lētākais un ātrākais veids, kā uzsākt pašam savu biznesu. Jūs varat izlasīt 100 grāmatas par biznesu, bet ir kas pilnīgi cits, ja jums tas jau pieder.

Gandrīz visiem jaunajiem censoņiem ir tikai darba ņēmēja pieredze. Bieži vien tie nekad nav vadījuši cilvēkus un tos iedvesmojuši.  Nav pat nosprauduši sev jebkādus mērķus. Caur tīkla biznesu var to visu iemācīties. Varat pārvarēt bailes, ja, piemēram, nekad neesat publiski uzstājušies vai pat neesat nekad runājuši ar svešiem cilvēkiem. Galvenais,  uzticieties saviem mentoriem. Un neapstājieties pie diviem vai trim atteikumiem! Novēlu izdošanos! Jūs to varat!”


Paldies par stāstījumu Vladislavam Zanderam, veiksmīgam rekomendāciju nozares uzņēmējam (Amway #7209074).

Save

Save

Save

Save

Save

Save