Biznesa idejas
izlasāms 6 min

Pasīvo ienākumu avots: jūras konteineri

19.05.2020.

Tu vari kļūt par investoru. Par Roberta Kijosaki ienākumu kvadrantu, visticamāk, esi dzirdējis, vai ne? Algotais darbinieks un pašnodarbinātais – pa kreisi. Lielais bizness, investors – pa labi.

Tīkla kompāniju prezentācijās tiek uzsvērts, ka Tev caur tādu Amway, Zinzino vai Lyconet ir iespēja izveidot savu biznesa struktūru un nokļūt labās puses – pasīvo ienākumu – kvadrantā “B” (lielais bizness). Savukārt kvadrants “I” (investors) esot pieejams vien tiem ar lielo naudu kontā. Tātad – ne Tev.

??? Vai tiešām – ne Tev? Mūsuprāt, tas tomēr tā nav!

Arī Tu vari kļūt par investoru – un jau šodien. Ar to mēs nedomājam ne ieguldījumu Tavu savā izglītībā, kas ir visnotaļ apsveicami, ne, pasarg’ Dievs, ātrās peļņas shēmas pēc principa “Iemaksā mūsu superprojektā 100 vai 500 eiro, un mēs katru nedēļu Tev no citu muļķu naudas izmaksāsim smukus procentus līdz pat brīdim, kad šī nauda beigsies.”

Jā, bet Tev nav tādas naudas, ko investēt… Ir tikai parādu summas, par kuru apmaksas grafika ievērošanu cīnīties ik mēnesi… Ja kādreiz izdosies iekrāt vai laimēt Latloto miljonu, tad jau gan…

Vai daudz miljonārus Tu zini, kas par tādiem kļuvuši, taupot un krājot? Lai gan vismaz starta kapitālu vairāku gadu laikā tādējādi Tu vari iekrāt, ja, neskatoties uz kārdinājumu iztērēt, atliec 10% ikmēneša ienākumu savā krājkontā.

Ir tāds teiciens – nevis gaidi, lai investētu, bet investē un tad gaidi! Lai tiktu pie lielas naudas ātrāk, jārīkojas netradicionāli. Ja Tev nav starta kapitāla, šim nolūkam var (un vajag) izmantot svešu naudu! Vislētākā ir bankas nauda, ja Tev ir kāds nekustamais īpašums, ko ieķīlāt. Ja nav, ko tad?

Varbūt Tu neticēsi, taču arī Latvijā ir daudz cilvēku, kam pieder brīvi naudas līdzekļi un kas īsti nezina, kā tos likt lietā. Piemēram, tie pārdevuši kādu savu īpašumu, un bankas piedāvā naudu nolikt depozītā ar likmi, kas pat netiek līdzi inflācijai. Ja tādus ļaudis vēl nepazīsti personiski, laiks nodibināt kontaktus!

Visdrīzāk, tāpat vien naudu Tev aizdos tikai radi, tuvākie draugi un muļķi. Nopietnus investorus jāieinteresē ar detalizēti izstrādātu un ienesīgu biznesa projektu. Ja no tā cilvēks saprot, ka risks pazaudēt ieguldījumu ir neliels un Tu spēj garantēt viņam ienesīgumu 15 – 25% gadā, pastāv visnotaļ lielas izredzes noslēgt darījumu.

Šo paņēmienu var sekmīgi pielietot jebkura biznesa uzsākšanai. Tā kā mēs šeit sākām runāt par pasīvajiem ienākumiem, tad kā konkrētu ideju izskatīsim investīcijas nekustamā īpašumā.

Bieži vien privātpersonām nepieciešams kur novietot riepas, slēpes, velosipēdus, koferus un citas mantas. Var piekraut lodžiju? Tas vairs nav stilīgi. Un kur likt dīvānus un skapjus remonta laikā? Dzīves laikā ikviens “apaug” ar lietām.

Savukārt firmām dārgajās biroju telpās veidojas dokumentu arhīvi. Kaut kur jānovieto preces.

“Šķūnītis” noder vienmēr. Šim nolūkam it sevišķi ASV izplatīts “Self Storage” koncepts – tur katra piektā ģimene netālu no mājām vai biroja īrē nelielas telpas savu mazāk vajadzīgo mantu drošai uzglabāšanai. Bieži gadās, ka cilvēki pārceļas no viena štata uz citu, pārvietojot neizpakotas kastes no vienas glabātuves uz citu jau kuro reizi.

Uzcelt šādu noliktavu vai nopirkt garāžu ir dārgi. Tas atmaksājas ļoti ilgā laikā.

Ir tāda lieta kā jūras konteineri. Dzelzs kastes, kuras izmanto jūras pārvadājumiem un kuras Tu bieži redzi ielās, uzkrautas uz “fūrēm”. Konteineriem ir dažādi izmēri. Lielākās ir 40 pēdu būdiņas. To 12 m garums, 2.35 m platums un 2.40 m augstums dod 67 kubikmetrus telpas dažādu lietu novietošanai – pilnīgi pietiekoši, lai tajā novietotu visas 3-istabu dzīvokļa mēbeles. Lielas durvis, ērta piekļūšana. Noliec pagalmā konteineri, un Tava īres noliktava gatava!

Lielā konteinera cena pašlaik ap 1600 eiro (bez PVN), un tie brīvi nopērkami ostu termināļos. Nākošā izmēra konteiners ir 20-pēdu garš un maksā ap 1200 eiro. Jebkuru var droši sakraut vienu virs otra, veidojot noliktavas 2 stāvos.

Visvienkāršāk būtu to kasti izīrēt tādu, kāda tā ir. Taču, lai palielinātu ienākumus un paātrinātu atmaksāšanos, iesakām lielo konteineru sadalīt ar starpsienām, izveidojot “boksus” ar atsevišķām ieejas durvīm. 40-pēdu būdiņas 30 m2 tādējādi var sadalīt uz pusēm (15 + 15 m2), 4 daļās (4 x 7 m2) vai pat 8 daļās (8 x 3 m2).

Rīgā 3 m2 telpas Tu varēsi izīrēt par vismaz 35 eiro mēnesī (bez PVN), 7 m2 – par 55 eiro, 15 m2 – par 85 eiro. Jo mazāka platība, jo lielāku cenu par katru kubikmetru varēsi prasīt, bet, protams, jārēķinās ar sadalīšanas izdevumiem. Katra ekstra ļauj saņemt lielāku cenu un prasa papildus izdevumus. Orientējošā vandal-proof metāla durvju cena ar uzstādīšanu ir 200 eiro, katra starpsiena no Depo nopērkamas skaidu plates – 100 eiro.

Sākuma izdevumiem vēl jāpieskaita elektrības ievilkšana, lai gan bez tās var iztikt. O jā, un jāierēķina vēl katras kastes atvešana no ostas, kas Rīgā izmaksās ap 100 eiro.

Nākošais solis – atrast piebraukšanai ērtu atbilstoša izmēra laukumu. Svarīgi, lai apkārt žogs, ir apgaismojums un videonovērošana, ko gan katrs var ierīkot arī pats. Vēlams, lai tas būtu asfaltēts un pēc iespējas lēts, jo plača īres maksa veidos lielākās Tavas ikmēneša izmaksas. Šim nolūkam iesakām bijušās rūpnīcu teritorijas ārpus pilsētas centra. Laba cena ir 25 … 30 centi par m2 mēnesī. Fiziskā apsardze tikai Tavām noliktavām nevajadzīgi sadārdzinās pasākumu.

Katrs konteiners aizņem 30 m2 + vieta piebraukšanai. Tātad, piemēram, 500 m2 teritorijā vienā stāvā var izvietot 5 … 6 lielos konteinerus. Jo lielāks laukums, jo tas lētāks un vairāk noliktavu tajā var izvietot.

Kad viss gatavs, caur portāliem un feisbuku vien jāatrod īrnieki. Ja blakus atrodas daudzdzīvokļu mājas, uzrunā tos ar lapiņām pastkastēs vai aiz auto stikla. Sešos konteineros var ietilpināt 48 nodalījumus – tik daudz klientu Tu noteikti atradīsi ātri vien. Tālāk jau vairs tikai neliela reklāma un aiziet – radīts pasīvais ienākums, kad nauda ieripo Tavā kontā, kamēr guli zem palmām.

Tādējādi lielais konteiners pie 100% noslodzes Tev atmaksāsies jau viena gada laikā. Neviens īres dzīvoklis tik ātri neatmaksājas, vai ne? Tā ir peļņa, ar kuru tad Tu vari iekārdināt investoru – vai nu viņš saņem garantētus 15 … 25% gadā ar ikmēneša izmaksu uz kontu, vai arī jūs veidojat kopuzņēmumu 50/50, kur Tavs ieguldījums ir projekta realizēšana, partnera ieguldījums – finansējums pilnā apmērā.

Piemēram, mūsu pieredze rāda, ka ar 40’000 eiro investīcijām Tu vari tikt pie aprīkotiem un eleganti nokrāsotiem 13 lielajiem konteineriem, kas dod neto naudas plūsmu Tavā kontā 800 … 1000 eiro apmērā ik mēnesi – jau atrēķinot 20 … 25% investoram un 700 eiro laukuma īrei. Kā redzi, Tavas izmaksas = 0 eiro.

No savas peļņas varēsi iegādāties un ierīkot arvien jaunas noliktavas, veidojot savu biznesa impēriju. Un tā Tu būsi radījis sev pasīvo ienākumu avotu daudziem turpmākajiem savas dzīves gadiem.

Ikviens naudas devējs vēlas kādu nodrošinājumu, un šajā gadījumā konteineri kalpos kā kustamā īpašuma ķīla. Ikvienai būdiņai ir savs ID numurs, ko pie notāra norakstīt aizdevējam.

Atšķirībā no garāžām vai citām telpām, konteiners ir ātri pārdodams tālāk un pārvietojams citur, ja nu bizness neizdodas. Turklāt tam ir vēl daudzi pielietojumi. Ņemot vērā savu ilgmūžību (pat jūras apstākļos 50 gadi), bez noliktavas tas nākošajā dzīvē var kļūt par visu ko. Dažas idejas – tā var būt ekonomiska dzīvojamā māja, garāža, dārza mājiņa, dīzeļģeneratora stacija, darbnīca, ražotne, šautuve, nomas punkts, katlu māja, teritorijas caurlaižu punkts, pirts, hostelis, bunkurs un pat peldbaseins!

Starp citu, esam droši, ka lielākā daļa šo rakstu izlasīs, nospriedīs – jā, tā ir patiešām laba ideja – un… nedarīs neko. Vienmēr atradīsies iemesli, kāpēc kaut ko nedarīt.

Ja esi gatavs ķerties šim projektam klāt pavisam nopietni un to arī īstenosi dzīvē, atsūti mums ziņu uz e-pastu info@lideruskola.lv vai uzraksti Līderu skolai caur Messenger – https://bit.ly/lideruskola! Lai ietaupītu Tavu laiku un investora naudu, par nelielu, bet taisnīgu atlīdzību nosūtīsim Tev reālus aprēķinus Excel tabulas veidā. Izstāstīsim arī dažādus knifus, kas ļaus ietaupīt.