Personiskā attīstība
izlasāms 3 min

Pārvērst “VAJAG” par “GRIBU”

11.05.2017.

 

Sasniegt savus mērķus ir tik vienkārši. Tu esi motivēts un koncentrējies uz darāmo! Vai ne?
Tomēr apkārtējā pasaule mūsdienās ir kļuvusi tik ļoti traucējoša – jaunumi internetā, reklāmas, izklaide, ikdienas darbi… Kā lai fokusējas?


Nu, labi! Koncentrēšos uz mērķi. Viss, no pirmdienas atmetu smēķēšanu! Sāku nodarboties ar sportu, un nekas mani neatturēs! Nekad vairs neaizsēdēšos ar draugiem krogā!

Bet pēc tam…

Pēc tam nekas. Viss pa vecam.

Noteikti katram no mums šad un tad rodas problēmas ar motivāciju.

Tā kā Līderu skola sadarbojas ar jaunajiem uzņēmējiem vai tiem, kas vēlas tādi tapt, pašlaik neinteresēsimies ne par smēķēšanu, ne par sportošanu. Sazin kāpēc šiem visiem ļaudīm ir visiem viena motivācija – nopelnīt vairāk naudas.

Tieši tā. Visiem prātā tikai viens. Nauda, nauda, nauda! Man vajag vairāk naudas!

Kā var tikt pie lielās naudas?

To parasti var sapelnīt, veicot kādas konkrētas un mērķtiecīgas darbības. Bet tur nu sākas grūtības, jo šīm darbībām jānotiek nepārtraukti ilgākā laika posmā. Un tad tā motivācija ir nepieciešama…

Ir jāpaveic sarežģītais. Ir jāapvieno savs “gribu” ar “vajag“.

Slavenais cīņu meistars un aktieris Brūss Lī savulaik esot teicis: “Es nebaidos no tā, kurš mācās 10000 dažādus sitienus. Bet es baidos no tā, kurš mācās vienu sitienu 10000 reizes.”

Vai esi gatavs mācīties vienu sitienu 10000 reižu? Tu zini, ka “vajag”!

Zinātnieki ir izpētījuši, ka, lai kļūtu par ekspertu biznesā, sportā, mūzikā vai jebkur citur, vidēji nepieciešamas 10000 stundas praktizēšanās šajā jomā. Bet nu parasti cilvēks ir gatavs darīt 10000 dažādas lietas un kur nu vēl veselu stundu katru…

Lai kļūtu motivēts, ir jāsaprot, ko tad īsti “vajag“, un tas ar prieku ir jāpārvērš par “gribu“. Viss. Tas ir vienkārši.

Piemēram, ja Tev kāds izsniegtu 5000 eiro, lai Tu ej uz lielveikalu un pērc, ko vēlies – vai Tevi būtu vēl kaut kā īpaši jāmotivē?

Nez vai. Tas Tev sagādā prieku. Tu to gribi.

Bet 10000 stundas nodarboties ar kaut ko vienu pat dēļ sava sapņa – to gan ne.

Ja tā vispārinām, ko tad cilvēks parasti grib? Jebkurš. Arī Tu.

Tik vien kā gūt baudu un izvairīties no sāpēm.

Lai mūs neizmestu no dzīvokļa un mēs nenomirtu badā (neciestu sāpes), katru dienu dodamies uz darbu. Pēc tam apmeklējam restorānus un SPA vai iedzeram vīnu, lai gūtu baudu. Bet, lai tiktu pie iespējas gūt baudu ar pretējo dzimumu, mēs lielāmies ar jaunu apģērbu un automašīnu.

Motivācijas atrašanas noslēpums ir saprast, kā darbojas cilvēka instinktīvās programmas. Tā gan. Cilvēks savā būtībā tāds pērtiķis vien ir…

Būt katru dienu motivētam iespējams katram. Paturi prātā, ko vajag (un vienlaikus – arī ko gribi), un sadali lielo distanci ceļā uz savu mērķi soļos, kurus vari paveikt. Un atceries. Tu to vari!

Save

Save

Save

Save