Personiskā attīstība
izlasāms 4 min

Pakustināt savu pēcpusi vai nē?

02.01.2017.

Viss ir ļoti viegli un vienkārši. Mēs varam Tavam abstraktajam uzdevumam “Gribu kļūt turīgs ātri!” iedot konkrētību, iedot radošo programmu. Bet ikviena Tava uzvara, ikviens panākums būs atkarīgs tikai no Tevis.


Vai esi gatavs joprojām stiprināt šaubas un neticību sev? Vai esi gatavs zaudēt ticību visam? Pēc ilgstošiem pūliņiem krist izmisumā?

Vairākums ļaužu ir slinki. Tie cer un nekad neko neuzsāk. Vienkāršāk taču ir sēdēt dīvānā un lamāt valdību nekā mācīties un pārveidot sevi. Sliņķi vienmēr ir bijuši būs. Tāpēc arī nabadzīgi un dzīvē nerealizējušies cilvēki bija, ir un būs.

Vai esi gatavs apvainoties?

Ja Tu esi cilvēks, kas vienmēr atrod iemeslu apvainoties vai iemeslu nepakustināt savu pēcpusi, tad lai Tev veicas tā turpināt! Mēs līķus neārstējam. Kad atdzīvosies, – atnāc!

Varbūt skan skarbi, bet tieši. Mūsu mērķis ir atsijāt tos, kuri varētu pusceļā padoties. Kāpēc gan tērēt savu laiku? Pat vislabākās iespējas sliņķiem nebūs ne plika graša vērtas.

Ceļu uz sava biznesa izveidi veiks vien tas, kas šo ceļu ies.
Gatavodamies panākumiem, svarīgi ir nospraust sasniedzamo mērķi. Ne mazāk svarīgi ir arī iezīmēt ceļu uz to. Uzrakstīt biznesa plānu. Nevis kaut ko formālu bankai – darbības plānu sev pašam! Tas palīdzēs saglabāt skaidru galvu arī stresa situācijās, kad ir viegli pazaudēt šo īsto ceļu.

Pieņemsim, Tu esi izlēmis no jaunā gada vairs nelietot alkoholiskos dzērienus. Tā notiek šajā laikā, vai ne? Tavs plāns būs nepirkt šos dzērienus un viesībās no tiem atteikties. Arī tad, kad pārņem depresīvs noskaņojums vai draugam ir 50 gadu jubileja, Tu tik un tā atsakies.

Ja nu rodas ļoti liels kārdinājums? Vēl šo reizīti, un tad nu gan viss… Atceries lēmumu, kuru Tu pieņēmi brīdī, kad biji brīvs no emociju ietekmes! Skaļi vai vismaz domās uzsit ar dūri pa galdu un saki sev: “Pietiek!” Varbūt izklausās smieklīgi, bet – ja nu tas darbojas?

Vai esi gatavs padoties?
Viena lieta ir ko nedarīt. Jau sarežģītāk – kaut ko izdarīt. Ja Tu esi apņēmies, pieņemsim, no rītiem 15 minūtes vingrot, Tev tas ir tiešām jādara katru dienu. Katru dienu… Arī tad, kad tas Tev nesagādā prieku. Ja kaut vienu rītu izlaidīsi, jo Tev būs perfekts attaisnojums, turpmāk, ļoti iespējams, Tu atradīsi arvien jaunus iemeslus to nedarīt. Tad vienkārši uzsit ar dūri pa galdu un saki: “Pietiek!” Pēc mēneša vai diviem rīta vingrošana Tev kļūs par ieradumu.

Vai Tu vēlētos no rītiem vingrot, atmest smēķēšanu, iemācīties itāļu valodu vai izveidot savu biznesu, ceļš uz mērķi vienmēr ir tas pats. Nepieciešama cieša apņemšanās. Vai nu kaut ko darīt ar pilnu atdevi un līdz galam, vai nedarīt vispār. Ar gribēšanu vien mērķis nav sasniedzams.

Pat vismazākā piekāpšanās attīsta slinkumu.

Visi grib būt bagāti un laimīgi. Bet, kad jāsper konkrēts solis, negribas pakustināt kaut pirkstiņu.

Lai nebūtu nekas jādara, Tu vari atrast milzum daudz attaisnojumu. Slinkums vienmēr būs gatavs piebalsot: “Atliksim to visu uz rītdienu…”

Slinkumu vienmēr var attaisnot, piemēram, ar lietišķu atrunu “esmu ļoti aizņemts, man nav laika”. Šī atruna nozīmē to pašu ko pateikt “man neatliek laika dzīvot”. Uz priekšu – turpini mocīties ar finansiālu krīzi, ar nepiepildītu dzīvi!

Lai attaisnotu savu bezdarbību, šāds sliņķis meklēs ārējos iemeslus, vainos visu un visus. Un noteikti atradīs savu neveiksmju šķietamo cēloni.

Loterijas – cerības stars bezcerīgajiem

Ja Tu vienmēr tikai ceri, šaubies un vispār nekam netici, tas nozīmē to pašu ko teikt, ka gribi palikt nabags visu mūžu. Labi! Piedalies loterijās un ceri. Cerība neuzliek nekādus pienākumus. Vēl taču dzīve vēl priekšā, tikai ceri un gaidi! Un vēl simts gadus atkārto visiem, ka gribi kļūt bagāts…

Ja tiksi vaļā no slinkošanas, vairs nebūs klusībā jāmokās pašpārmetumos, ka Tu nedari to, ko vajadzētu darīt. Nebūs vairs jāsatiekas ar mazvērtības sajūtu. Protams, iecerēto ideju atlikšana un vilcināšanās ir kā drošs slēpnis, kas vienmēr pasargā no neizdošanās, atraidījuma vai vilšanās izjūtas. Kāds ir Tava slinkuma cēlonis? Kāpēc atliec? Kāpēc vilcinies? Kāpēc gribi noslinkot? Kas Tevi nomāc?

 

Robeža starp turību un nabadzību ir ticība sev.

Mēs ticam, ka Tu vari beigt raudzīties uz pasauli caur savu nospeķoto neticības un skepticisma stiklu. Spēj atmest neapmierinātību ar sevi un ar pasauli sev apkārt.

Tie, kuri ir sasnieguši virsotnes un guvuši iespējas, par kādām pat nesapņoja, ir sākuši ar galveno – ar cīņu pret paša slinkumu. Pēc tam cīņa ar ierasto vidi, kas gatava samalt jebkuru citādi domājošo. Tev būs nepieciešams gribasspēks un sevis piespiešana! Ceļā būs bezdibeņi, un tiem Tev būs jātiek pāri.


“Nepietiek zināt, zināšanas ir jālieto.
Nepietiek gribēt, ir jārīkojas.”
(J.V. fon Gēte)