Veiksmes stāsti
izlasāms 3 min

Nopelnīt miljonu ar fotokursiem

03.01.2017.

Izrādās, ka ar iPhone var uzņemt pat labākas fotogrāfijas nekā ar spoguļkameru. Un ka gada laikā ar zināšanām par to var tepat Latvijā izveidot uzņēmumu ar apgrozījumu virs miljons eiro.


Vai esi dzirdējis par tādu aifonogrāfiju (iPhoneography)? Kā jau nojaut, šis jocīgais termins ir salikums no vārdiem “iPhone” un “fotogrāfija”. Šis faktiski ir jauns digitālās mākslas veids.

Kļūsti radošs ar savu iPhone!
Lielo spoguļkameru īpašniekiem tas var šķist neticami, ka daudzi sporta notikumu fotogrāfi un fotožurnālisti savas reportāžas uzņem tieši ar iPhone. Vislabākā kamera taču ir tā, kura vienmēr ir kopā ar Tevi! Šobrīd būt “pro” vairs nenozīmē to, ka jāstaipa apkārt lielā kamera. Nekad nevar zināt, kurā brīdī būs kas fotografēšanas vērts. iPhone vienmēr ir kabatā! Jau oriģinālā kamera ir pietiekami laba, bet daudzo aplikāciju (ProHDR, Superimpose, Snapseed, Mextures, ProCamera8 …) radītāji pierāda, ka iPhone lēcas un sensors ir spējīgi daudz kam vairāk. Šobrīd ar iPhone var radīt patiešām izcilus foto. Telefona 8MP sensors nodrošina izšķirtspēju 3264×2448 pikseļi, ar ko pietiek, lai izdrukātu augstas kvalitātes A3 formāta plakātu. Strauji attīstās gan aifonogrāfija, gan dažādu iPhone fotografēšanas kursu piedāvājums.

Biznesā arī latvieši
Students Emīls Pakārklis bija jau izmēģinājis savas spējas dažādos gadījuma darbos, kad viņam ienāca prātā doma sākt pelnīt naudu internetā. Tā kā viņam piederēja iPhone telefons un sajūsmināja stilīgie Apple ražojumi, viņš nolēma izveidot savu blogu par šo tēmu. Šajā lauciņā gan daudzi bija jau priekšā, tāpēc nācās izdomāt ko specifiskāku.

Tā nu radās interneta vietne ar sarežģīto, bet precīzo nosaukumu iPhonePhotographySchool.com – Fotografēšanas skola iPhone lietotājiem. Tajā Emīls apkopoja savas ar iPhone uzņemtās fotogrāfijas un sāka dalīties ar savām zināšanām par to visu. Kad mājas lapai un Facebook lapai jau bija iegūts pietiekams sekotāju skaits visā pasaulē, Emīls sāka piedāvāt viņiem videolekcijas par fotografēšanu ar iPhone. Ar laiku, pieaugot ienākumiem un darbu apjomam, īpašnieks izveidoja sev apkārt dažādu speciālistu komandu. Patlaban uzņēmuma gada apgrozījums jau pārsniedz miljona robežu, un tam ir tendence pieaugt.

Biznesa modelis
Nauda tiek saņemta no interesentiem visā pasaulē par atsevišķo videolekciju noskatīšanos. Papildus tam tiek saņemta abonēšanas maksa par iespēju uzzināt katru mēnesi ko jaunu. Mērķauditorija ir maksātspējīgās Rietumu valstis.

Kā bizness tiek attīstīts
Klienti dalās ar saviem attēliem Instagram un Facebook, tādējādi paplašinot auditoriju. Tāpat tiek izmantota reklāma gan šajos portālos, gan Google meklētājā, gan citos digitālajos kanālos. Par lekcijām tiek izziņots automātiski ar e-pastu palīdzību.

Investīciju apjoms
Projektā pārsvarā ticis investēts tikai īpašnieka laiks, nevis piesaistīti finanšu resursi. Turpmākās reklāmas tiek apmaksātas no klientu naudas.

Save

Save

Save