Veiksmes stāsti
izlasāms 4 min

No vienkāršas sievietes līdz multimiljonārei

05.01.2017.

“Es biju vislielākā neveiksminiece.”

Tā savu neseno pagātni atceras Džoanna Roulinga, britu rakstniece, kura kļuva pasaulē slavena ar savu grāmatu sērijas par burvju zēnu Hariju Poteru. Šobrīd viena no Lielbritānijas bagātākajām sievietēm. Viņas ienākumi jau tuvojas miljarda robežai, pateicoties tiesībām uz filmu izdošanu.


Noteikti, ka daudzi varētu būt dzirdējuši par Džoannas Roulingas izcilajiem panākumiem. Ar puisēna Harija Potera un viņa draugu piedzīvojumiem ir izaugusi vesela paaudze. Arī šodien interese par Potera maģijas un burvestību pasauli interese nav zudusi. Harija Potera sērijas grāmatas ir izdotas vairāk nekā 400 miljonos eksemplāru. Pēc to sižeta ir uzņemtas Holivudas filmas. Tomēr panākumi nāca viegli. Tie nāca, pateicoties Džoannas daudzu gadu neatlaidībai.

Atstumtā rudmatainā meitene

Tas gan, meitenei ir talants jau no agras bērnības. Viņai esot paticis izdomāt dažādas fantāzijas. Jau sešu gadu vecumā viņa uzrakstījusi savu pirmo pasaku. Nav brīnums, ka Džoanna dzīvojusi savā fantāziju pasaulē, jo bērnībā viņa neesot pieņemta savā vienaudžu sabiedrībā dēļ rudajiem matiem, vasaras raibumiem un sliktās redzes. Turklāt sportisku aktivitāšu vietā viņa labāk izvēlējusies interesēties par valodām un literatūru.

Iedvesma romānu rakstīšanai, pārceļoties uz citu valsti

Ieguvusi universitātē bakalaura grādu literatūras un mākslas zinātnē, Džoanna pārcēlās uz dzīvi Londonā. Dažādas darbavietas. Nekas īpašs. Tā tas arī varēja palikt, un mēs nekad par viņu neuzzinātu. Bet tad 26 gadu vecumā viņa devās uz Portugāli, lai mācītu angļu valodu. Tieši Portugālē Džoanna sāka rakstīt savus pirmos romānus. Tie gan ir viņas pašas izbrāķēti. Visbeidzot, atgriežoties atpakaļ Anglijā, radās ideja uzrakstīt romānu par tumšmatainu puiku ar brillēm, kurš atklājis savas burvja spējas. Par bāreni, kurš skumst pēc saviem vecākiem.

Nabadzība, depresija un domas par pašnāvību

Bet viss nebija tik vienkārši. 18 gadu vecumā Džoanna bija nedaudz ilgāk par gadu precējusies ar kādu portugāļu televīzijas žurnālistu. No šīm attiecībām viņai bija meita Džesika. Šis vīrietis esot bijis visai vardarbīgs, tāpēc Džoanna cietusi no smagas depresijas un bieži esot domājusi par pašnāvību. Iespējams, šā vīra tēls ir iedvesmojis romānos radīt Azkabanas cietuma uzraugu. Pēc laulības šķiršanas rakstniece pārcēlās pie savas māsas Skotijā. Tur viņa ar savu mazo meitiņu dzīvoja uz sociālo pabalstu rēķina. Nebija darba, nebija naudas, mums zināmais bestsellers arī vēl nav gatavs, bet katru dienu ir jāpabaro sevi un meitiņu.

Nebeidzamie atteikumi

Kad pirmās trīs nodaļas bija uzrakstītas, Džoanna nosūtīja tās izdevējiem. Sekoja atteikums. Viņa sūtīja grāmatu citiem izdevējiem – un atkal nekā. Atteikums pēc atteikuma. Pēc 12 atteikuma rakstniece jau sāka zaudēt pārliecību, ka reiz izdosies romānu publicēt.

Beigu beigās “Bloomsbury Publishing company” redaktors piekrita izskatīšanai. Par laimi, manuskripts nonāca pie viņa astoņgadīgās meitas, kurai iepatikās šis stāsts. Tas izdevēju pamudināja piekrist līgumam. Bet izdevējs brīdināja – ar bērnu grāmatām nekādu naudu nenopelnīsi, tāpēc labāk ej un atrodi sev kādu normālu darbu! Protams, Harija Potera pirmās grāmatas panākumi pierādīja, ka var būt arī savādāk. Un tā bija arī izdevniecības pilnā loze.

Un visbeidzot – veiksme!

Tā nu Džoanna no vientuļās mātes – bezdarbnieces kļuva par vienu no vispārdotāko grāmatu autorēm. Veiksmīgi apprecējās otrreiz, viņai ir vēl viena meita un dēls. Tomēr, kā redzam, visas šīs labās ziņas neuzradās vienas dienas laikā.


Ja Tev ir sapnis vai kāda aizraušanās, bet nemitīgi tiec atraidīts vai Tevi turpina vajāt neveiksmes – neļauj tām Tevi apturēt. Ja laiks, kad Tu dari ko tādu, kam patiesi tici, ir patiešām grūts – nepadodies! Ja padosies, nekad neuzzināsi, kā varētu būt noticis. Iespējams, Tu būtu kļuvis par multimiljonāru tāpat kā Džoanna Roulinga.

“Nav iespējams dzīvot bez neveiksmēm, ja vien tu nedzīvo tik piesardzīgi, ka varētu vispār nedzīvot. Bet tādā gadījumā tu JAU esi neveiksminieks.” (Dž. Roulinga)

 

Save