Personiskā attīstība
izlasāms 3 min

No nabadzības uz bagātību

02.01.2017.

Vai iespējams no nabadzības pāriet uz bagātību uzreiz? Jau šodien? Jau tūlīt? Mēs uzskatām, ka tas ir iespējams.


Sākumā noskaidrosim, kas tad ir bagātība un kas ir nabadzība. Vai Tu sevi uzskati par bagātu?

Kā zināms, viss šajā pasaulē ir relatīvs. Padomju laikos bagāts skaitījās cilvēks, kam bija savs dzīvoklis blokmājā, kur pie sienas bija paklāji un sekcijā kristāla trauki. Un viņam piederēja vasarnīca un bija savs auto – žigulis vai volga. Šie turīgi vecāki saviem bērniem varēja nopirkt džinsus un ārzemju sporta apavus. Nu, kaut vai vismaz čehu “Botas”.

Iespējams, kaut kur Indijā bagāts skaitās tas, kurš spēj savus bērnus paēdināt vismaz 2 reizes dienā. Tas, kurš spēj dienā nopelnīt vismaz 3 dolārus. Un šie indieši ar skaudību noskatās uz, viņuprāt, ļoti bagātajiem latviešu tūristiem tieši tāpat kā mēs raugāmies uz šveiciešiem.

Kā iespējams atšķirt nabadzīgos no bagātajiem?

Nabadzīgajam vienmēr kaut kā trūkst. Viņš parasti runā par to, kā viņam nav un kā ir par maz.

Bagātais priecājas par to, kas viņam pieder. Viņš to izbauda. Viņš stāsta apkārtējiem par to, kas viņam ir. Lai gan nabadzīgie uzskata, ka naudas viņiem nav, tie dodas iepirkties pie bagātajiem. Vienkārši šie bagātie prot pārdot to, kas viņiem ir. Tie prot nodot informāciju par savu piedāvājumu.

Bagātība – tā ir spēja apzināties, ka Tev daudz kas pieder jau šobrīd.

Piemēram, ja Tu uz darba interviju ierodies ar pārliecību, ka neesi pietiekami labs, ka Tava izglītība un prasmes nav nekā vērtas, ka Tev trūkst šis un tas – vai ir kādas iespējas, ka Tevi pieņems darbā? Darba devējs zemapziņā sapratīs, ka Tu firmai radīsi vien zaudējumus. Nav brīnums, ka firmas vadībai gribas turēties tālāk no šādiem cilvēkiem.

Vai Tu vari “atļauties”?

Nabadzīgie bieži lieto tādas frāzes kā “es to sev nevaru atļauties”. Bagātie savukārt uzskata, ka var sev atļauties iegādāties jebko. Tie dāsni atalgo visus, kuri viņu labā ir ko izdarījuši. Tādējādi bagātie dod signālu apkārtējai pasaulei, ka viņiem ir. Un tad caur apkārtējo pasauli viņiem uzrodas dažādas izdevības nopelnīt.

Bagātības izjūta, kā jau minējām, ir relatīva. Iespējams, kāda Amazones indiāņu ciemata bagātākais cilvēks būs tas, kura būdā atradīsies vecs televizors.

Izcel savu vērtību

Pasaulē ir daudz ļaužu, kuri nevar saprast, ar ko tiem nodarboties, jo vienīgais, par ko tie domā, ir tas, kā viņiem trūkst. Viņiem dotās iespējas tie vienkārši neizmanto. Savukārt bagātie spēj no kaut kā pavisam neliela radīt ko lielu. Jo viņi saprot, ka tiem ir kaut kas tāds, kas nav citiem. Viņi prot izcelt vērtību.

Miljons par vienu foto

Pieņemsim, Tu aizej ciemos pie kāda sava paziņas un tas Tev piedāvā iegādāties kādu fotogrāfiju, kurā redzams plaukts ar daudzām precēm lielveikalā. Tev par šo bildi nav nekādas intereses, bet Tu nospried, ka Tavam paziņam ir švaki ar naudu, un piekrīti dot viņam par šo bildi 3 eiro. Tavs paziņa tad sāk stāstīt, ka tieši šo fotogrāfiju viņam ir atveduši Vācijas radi, kuri orientējas fotomākslā. Tu saki – labi, lai iet 10 eiro! Pēc darījuma pabeigšanas Tu noskaidro, ka fotogrāfija ir oriģināls un tās autors ir kāds vācietis A.Gurskis. Tad atrodi internetā, ka kāda šā autora fotogrāfija ir nopirkta 2007.gadā Sotheby’s izsolē par 3,34 miljoniem ASV dolāru. Vai kāds tagad būtu gatavs par to samaksāt 1000 eiro vai vairāk? Protams! Vērtība ir pilnīgi cita!

Ceļš uz bagātību sākas Tavā galvā.

Save