Līderis ir viens riktīgi veiksmīgs cilvēks, vai ne?
Viņam piemīt tik daudz jauku īpašību! Viņš prot uzņemties atbildību par savu rīcību, lēmumiem un sev apkārtējiem. Viņš prot iedvesmot citus. Viņš māk saskatīt risinājumus ikvienā dzīves situācijā.
“Ar šādām īpašībām vai nu piedzimst, vai nu nekā. Tas nav man dots.” Tāds mīts pastāv.
Dažiem, protams, ir šāds talants jau iedzimts.
Tāpat mēs zinām klasesbiedrus, kuri bija par mums gudrāki vai fiziski spēcīgāki. Klases spēcīgākais puisis varbūt pašlaik knapi velk kājas, kamēr cits, mazāk spējīgs, ir pa šo laiku uztrenējies un kļuvis par čempionu.
Ja talantus nepilnveido, tie paliek tikai talanti. Viss atkarīgs no katra cilvēka paša, no viņa vēlmēm,lēmumiem un rīcības.
Līdera prasmes ir iespējams apgūt dzīves laikā, un to var sākt jebkurā brīdī.
Pirmais solis – uzņemties atbildību par sevi, beidzot vainot valdību, kaimiņus un priekšniecību. Ja esi “nolohojies”, tad atzīsti to un gūsti mācību nākošajai reizei!
Otrais solis – saņemties un īstenot savus ilgi atliktos mērķus jau rīt, negaidot lielo laimestu loterijā vai bagātas tantes uzrašanos. Pat ja viss šķiet slikti. Nē – jo īpaši tad, ja viss šķiet slikti!
Tikai tad, kad spēsim tikt galā ar sevi, mēs spēsim uzņemties līdera lomu sabiedrībā.
Braiens Treisijs (Brian Tracy), uzņēmējs un pasaulē pazīstams līderības treneris, esot teicis: “Par līderi nepiedzimst, par tādu kļūst. Tu mācies kļūt par līderi, rīkojoties tā, kā citi izcili līderi ir rīkojušies pirms tevis. Tā ar laiku tu apgūsti prasmes saprast citu cilvēku uzvedību un motivāciju.”
Nekas nenotiek tikai līdz brīdim, kad esam sākuši rīkoties…