Praktiski padomi
izlasāms 2 min

Necenties būt oriģināls

19.04.2017.

Necenties būt oriģināls…
Vai mēs ar šādu apgalvojumu neesam pretrunās paši ar sevi, kad aicinām pieteikt konkursiem dažādas inovatīvas biznesa idejas?


Inovāciju konkursi ir noderīgi, bet, ļoti iespējams, ka atbalstot tikai inovatīvas biznesa ieceres – tādas, kas līdz šim vēl nav izdomātas vai īstenotas dzīvē – mēs neviļus bremzējam tos, kuri vēlas ko uzsākt, bet vēl neprot atrast oriģinālas idejas.

Vienkāršākā un drošākā ideja. Ja Tu proti kaut ko labāk nekā vairums citu, tad apdomā, kā to pārdot.

Faktiski jebkurš cilvēks var citiem ko dot.

Bet, ja šķiet, ka neproti neko, vari kļūt, piemēram, par starpnieku. Tik vien kā Tev jāsaved kopā divas puses – pircējs un pārdevējs.

Piemēram, daudzi meklē dzīvokli Rīgā. Citi – un tādu ir daudz vairāk! – cenšas pārdot šos dzīvokļus.

Kāds mūsu paziņa nopelna labu naudu celtniecībā, lai gan pats tajā tieši neiesaistās. Proti, viņš ar darbu pasūtītāju vienojas par veicamajiem darbiem, pēc tam atrod ieinteresētu celtnieku brigādi, kurai apsola daļu naudas. Shēma ir vienkārša un efektīva.

Līdzīgā veidā var pelnīt, sarunājot būvmateriālus par vairumcenu un pārdodot mazumā. Ja no mēneša apgrozījuma 100 tūkstošiem paņemsi pieticīgus 5%, ģimenes uzturēšanai pietiks!

Ja vēl neesi gatavs biznesam – nestrādā naudas dēļ! Strādā tur, kur vari iegūt pieredzi brīdim, kad uzsāksi ko savu! Izstudē savas nišas labāko piedāvājumu un modificē to “savā mērcē”.

Vairākums veiksmīgu uzņēmumu ir attīstījušies tieši šādā veidā. Tādas interneta meklēšanas sistēmas kā WebCrawler, Lycos, AltaVista, Excite, Yahoo un pat krievu Yandex ir senākas par šodienas tirgus līderi Google. Sociālais tīkls Draugiem.lv ir radies, pārņemot veiksmīgo Facebook pieredzi. Pirmos rūterus izgudroja jau 80-tajos gados, kad Mikrotīkls, viens no Latvijas pelnošākajiem uzņēmumiem, vēl nemaz nebija ieplānots. Bet Gros Auto nav pirmais uzņēmums, kurš sāka tirgot autodetaļas.

Uzsākt savu biznesu ir vērts, un nav obligāti būt oriģinālam un izgudrot jaunu velosipēdu. Uzlabojot vai modificējot ko jau veiksmīgi pastāvošu, Tev nebūs jātaustās kā pa miglu. Vienkārši – esi labs savā nišā!

Save

Save