Biznesa idejas
izlasāms 4 min

Mākslīgā granīta darbnīca

30.01.2017.

Ne vienmēr ražošanas uzsākšana prasa lielus kapitālieguldījumus un augsti kvalificētu speciālistu piesaisti. Šis ir piemērs, kā var organizēt ražošanu ar minimāliem līdzekļiem.


Akmens un koks interjerā vienmēr izskatās prestiži un dārgi. Tāpēc tikai nedaudzi līdz nesenai pagātnei varēja sev ko tādu atļauties. Mākslīgā akmens ražošanas tehnoloģijas ļauj veidot interjerus akmenī par demokrātiskām cenām.

Kompozītmateriāls ar daudzām priekšrocībām
Mākslīgais akmens ir kompozītu materiāls, kas sastāv no akmens šķembām un saistvielu sveķiem (angliski – “gelcoat“). Pievienojot šai masai reaģentus, ķīmiskā reakcijā tā polimerizējas, kļūstot par granītam vai marmoram līdzīgu akmeni. Tehnoloģija nav nekas jauns – tā izgudrota ASV jau pirms gadiem piecdesmit. Mākslīgais akmens ir populārs ne tikai zemās cenas dēļ. Tam ir ilgs mūžs. Iespējams faktiski jebkura forma un izmērs bez šuvēm. Tas nepakļaujas korozijas un nodiluma ietekmei. To nav viegli saskrāpēt. Tajā nevairojas baktērijas. To neietekmē UV starojums. Tas neslāņojas. To ir vienkārši remontēt. Uz tā var droši liet virsū kafiju, vīnu, eļļu vai benzīnu. Iespējamas visdažādākās tekstūras un krāsu gammas. Tas nav toksisks. Tas ir sala izturīgs, ekoloģiski tīrs un ugunsdrošs. Pie augstas temperatūras kļūst pat vēl cietāks. Ar to iespējams izpausties dizaineriem.

Šķidrā akmens tehnoloģija
Lētākā mākslīgā akmens iegūšanas tehnoloģija ir šķidrais akmens. Tā neprasa ieguldījumus kādās īpašās iekārtās. Ar šķidro akmeni pārklāj virsmas no 3 mm līdz dažu cm biezā slānī.  Ar to var pārklāt darba virsmas, izlietnes, vannas, palodzes, vāzes un mēbeles. Īpaši smalki izskatīsies detaļu pārklājumi jahtām vai automašīnām. No tā var izgatavot dekoratīvas flīzes iekštelpām vai pat lampas.

Plaša klientūra
Šie visi pārsvarā būs darbi pēc pasūtījuma. Klientu loks – māju īpašnieki (privātpersonas) un celtniecības firmas. Pārdošanu var organizēt gan caur savu interneta vietni, gan caur celtniecības materiālu vai santehnikas veikaliem. Var sadarboties ar celtnieku brigādēm un mēbeļu ražotājiem. Var doties pie viesnīcu, poliklīniku vai luksus veikalu īpašniekiem un piedāvāt tiem izveidot reģistratūras galda dizainu akmenī. Var piedāvāt izveidot peldbaseina apdari. Var sadarboties ar klubiem, bāriem un restorāniem.

Prasības pret telpām
Pilnīgi pietiks ar 50 – 100 m2, bet telpām jābūt divām – ar atsevišķu vietu slīpēšanai. Nepieciešama sava ventilācijas sistēma. Gaisa temperatūra +20…+24C.

Tehnoloģiskais process – vienkāršs
Pats šķidrā akmens izgatavošanas process ir samērā vienkāršs. To apgūt iespējams dažu dienu laikā. Caurspīdīgo kompozīta materiālu sajauc ar granulām, izmantojot urbi. Pirms pārklāšanas tam visam piejauc cietinātāju. Gatavais izstrādājums tiek slīpēts un pulēts.

Investīcijas
Iespējams, liela daļa no nepieciešamajiem instrumentiem daudziem jau ir mājās. Tie būtu profesionāls mikseris (450 EUR), pulējamā slīpmašīna (250 EUR), figūrzāģis (80 EUR), urbjmašīna – skrūvgriezis (40 EUR), ripzāģis (100 EUR), izsmidzinātājs (200 EUR), līmes pistole. Kopā ap 1120 EUR.

Visus darbus vismaz sākumā iespējams veikt pašam. Kādas vēl investīcijas? Izejmateriāli, tehnoloģijas apgūšana, telpu īre, IK vai SIA reģistrācija, grāmatvedība, mārketinga izdevumi. Tas viss varētu iekļauties 6000 – 8000 EUR robežās.

Cik var nopelnīt?
Katram gan pašam ir jāveic tirgus izpēte. Šajā nišā pagaidām konkurence nav īpaši liela, bet pieprasījums pēc šāda ekskluzīva izskata apdares veida būs vienmēr. Par katru m2 pārklājuma, iespējams, var prasīt vismaz 150 eiro, kamēr pašizmaksa varētu būt 50 eiro. Tehnoloģiskais cikls aizņem ne vairāk par 4 stundām. Dienā tātad var izgatavot vismaz pāris pasūtījumus līdz 6 m2. Tas nozīmē, ka mēneša laikā viens var izgatavot produkciju par kādiem 10 – 12 tūkstošiem eiro. Atrēķinot izdevumus, tīrā peļņa 4 – 5 tūkstoši mēnesī. Visu šo iespējams daudzkāršot, pieņemot darbā citus. Sākotnējo investīciju atmaksāšanās periods – 3…6 mēneši.

Vai šādi iespējams gūt pasīvos ienākumus?
Kamēr pats ar visu nodarbosies – nē. Ja uzņēmums ar laiku kļūs pietiekami liels un patstāvīgs – ļoti iespējams.

Save

Save

Save