Personiskā attīstība
izlasāms 3 min

Ko patiesībā Tu vēlies?

29.03.2017.

Tuvojas pludmales sezona. Daudzi kungi vēlas, lai viņu vēdera prese būtu ar skaidri saredzamu “sešpaku”. Ja tuvojas dāmas un vienīgais apģērbs ir peldbikses, kam gan negribas izskatīties kā Ronaldu vai Bekhemam!


Rezultātu sasniegt it kā jau ir vienkārši. Jebkurš var bezmaksas treniņu programmas un pareiza uztura padomus atrast internetā. Var doties sportot gan par maksu fitnesa zālēs, gan mājas apstākļos pilnīgi par brīvu. Tātad vajag vien cītīgi vingrot un ievērot atbilstošu uztura režīmu. Viss! Kārotā “sešpaka” būs. Nekādu problēmu.

Šis ir viens no piemēriem, kad mēs vēlamies ko vienu, bet darām ko pilnīgi pretēju.

Mūsu rīcība ir tā, kas atklāj skarbo realitāti.

Ļoti iespējams, Tava vēdera prese nav ideāla tieši tā pat iemesla dēļ, kādēļ tā nav tāda vēl miljoniem citu cilvēku, kādēļ tie nav atmetuši smēķēšanu, nav iemācījušies vēl vienu svešvalodu vai nav sasnieguši citus savus mērķus.

Mēs regulāri melojam sev. Ja mēs tiešām vēlētos iegūt ideālu vēdera presi, mēs tam atrastu laiku. Ja mēs vēlētos kļūt turīgi, mēs atrastu iespējas.

Tad īsti kāpēc mēs nesasniedzam savus mērķus? Protams, mums katram ir lērums savu personisko attaisnojumu, bet faktiski ceļā uz mērķu sasniegšanu ir tikai trīs iespējamie varianti.

Mēs tiešām vēlamies sasniegt savu mērķi un pašlaik esam ceļā uz to
Tas gan notiek ļoti retos gadījumos, bet notiek – cilvēks maina savus ieradumus un veic ikdienas darbības, lai sasniegtu rezultātus. Pētījumi rāda, ka tādi aptuveni 5% cilvēku no visiem. Tā ir elite. Tie ir tie paši, kas kļūst par līderiem sportā, biznesā vai jebkurā citā sfērā.

Mēs vēlamies gūt rezultātus, bet ne tik ļoti kā mēs vēlētos ko citu
Šis scenārijs ir pierasts citiem 30% cilvēku. Piemēram, Tu labprāt vēlētos katru vakaru atgriezties mājās agrāk un būt kopā ar ģimeni, bet, tā kā esi darbaholiķis, Tu pavadi vakarus darbā. Vai arī – Tu vēlies ik dienu doties skrējienā pa mežu, tomēr tā vietā parasti izvēlies sēdēt internetā vai skatīties televīziju, baudot vakaru ar čipsiem un alu.

Mēs it kā vēlamies kaut ko, bet mūsu zemapziņa tam cītīgi pretojas
Lielākā daļa ļaužu – tie atlikušie – nemaz nenojauš, ka ikdienā paši sevi attur no panākumiem. Tie uzskata, ka viņu veiksmes ceļā stāv valdība, priekšnieks vai dzīvesbiedrs, vai varbūt tam ir vēl kāds cits ārējs iemesls.
Mūsu zemapziņu apzināti vai neapzināti programmē gan valdība, gan reliģiskās organizācijas, gan ziņu dienesti, liekot noticēt, ka bagātnieki ir tie ļaunie, ka nauda ir kas slikts, ka pieticība ir augstākā vērtība, ka esam nožēlojami grēcinieki, ka patiesais dzīves uzdevums ir nesavtīgi sevi ziedot valstij un partijai… Un cilvēki sāk tam ticēt.
Tie sāk uzskatīt, ka kādam “no augšas” par viņiem vienmēr būtu jārūpējas.
Situācijā, kad apziņa un zemapziņa sāk savstarpēji konfliktēt, zemapziņa vienmēr gūst uzvaru.

Esi godīgs pret sevi un atzīsti – ko gan patiešām Tu vēlies?

Tagad, kad esi ierindojis sevi kādā no trim kategorijām un sapratis, ka pirmais variants nav Tavs… Vai tur vari ko mainīt? Ja esi pieradis būt situāciju upuris, iespējams, Tev būs jāveic sev nopietnu “smadzeņu skalošanu”, lai iztīrītu zemapziņu no negatīvajām programmām, bet pilnīgi noteikti arī Tu spēj būt tāds kā tie 5% cilvēku pirmajā variantā. Viss atkarīgs tikai no Tevis paša.

Saņemies! Ir laiks kļūt par līderi savai dzīvei.

Save

Save

Save

Save