Veiksmes stāsti
izlasāms 3 min

Kļūt par dizaina zvaigzni Londonā

28.03.2018.

Sievietes vieta jau sen vairs nav tikai pavarda sargāšana un bērnu audzināšana vien, atstājot līderību vīriešu ziņā. Mūsdienās arvien vairāk mūsu dāmu sevi var saukt par biznesa sievietēm. Viņas gan ieņem vadošus amatus, gan būvē savas biznesa impērijas no nulles.


Kādus dizaineru vārdus zini Tu?

Filips Starks. Karims Rašids. Verners Pantons? Alessandro Mendini?

Jā, līdz šim slavenākie interjera dizaineri ir bijuši vīrieši. Tomēr šķiet, ka dāmas drīzumā izmainīs šos spēles noteikumus.

Vai iespējams tādā metropolē kā Londona izveidot savu dizaina zīmolu vienkāršai meitenei no Latvijas mazpilsētas?

To vēlējāmies noskaidrot, tiekoties ar Martu Leitāni, latviešu interjera dizaineri, kas pašlaik veiksmīgi iet šo ceļu.

Martas stāsts parāda, ka ikviens var piepildīt savus sapņus un darīt visu, ko vēlas darīt, ja vien ir ambīcijas, uzdrīkstēšanās un neatlaidība, lai to izdarītu. Vajag tikai pieņemt lēmumu…

Šobrīd jaunā sieviete apgūst pieredzi globālajā arhitektu kompānijā Aedas Interiors un paralēli tam veido savu interjera dizaina zīmolu “Marta Leitane Interior Design”, radot augstākās klases interjerus ne tikai Londonā vien.

Pirmais viņas sapnis bija studēt interjera dizainu Eiropas Dizaina institūtā Milānā.

Ja mācību maksa ir 10 tūkstoši eiro gadā, nav ne bagātu vecāku, ne sponsora, kādas varētu būt iespējas? Ja nav naudas, var čīkstēt un nolaist rokas. Bet arī aktīvi meklēt un rīkoties.

Martas gadījumā risinājums bija Norvēģija, kur tika atrasts oficiantes darbs. Lai iekrātu naudu mācībām un istabas īrei Milānā, bija jāievēro visai askētisks dzīvesveids. Tikai tā iecerētais mērķis tika sasniegts.

Lai gan trīs gados tika apgūta itāļu valoda un varētu palikt Itālijā, Martas ambīcijas sniedzās tālāk par bezmaksas praktikanta vietu pie Armani vai Zegna.

Dizainera karjerai dziļāki ūdeņi gaidīja viņu Londonā. Bet kā iebraucējai bez kādas pazīšanās uzsākt tur savu karjeru? Kā iekļūt arhitektu un dizaineru aprindās?

Atkal viss bija jāsāk no nulles. Rūpīgi pārdomāts plāns, neatlaidība, mērķtiecība…

Varbūt arī Tev noderēs Martas pārbaudītā stratēģija:

Solis 1. Pēc atslēgas vārdiem “High-End Interior Design”, “Luxury Interiors” un tamlīdzīgiem internetā atrast atbilstošas arhitektu kompānijas.

Solis 2. Lai ietaupītu laiku, sākumā noskaidrot telefoniski, vai praktikanti tiek pieņemti. Ja atbilde ir pozitīva, noskaidrot, kam tieši sūtīt savu CV.

Solis 3. Kārtīgi izstudēt šo kompāniju interneta lapas. Vēsture, īpašnieki, sasniegumi utt.

Solis 4. Nosūtīt speciāli katrai kompānijai sagatavotu CV un pieteikuma vēstuli, pēc tam sazvanot un pārliecinoties par saņemšanu. Martas gadījumā tika nosūtīti vismaz desmit pieteikumi.

Pēc gūtās pieredzes savā pirmajā darba vietā Casa Forma un brīvmākslinieka gaitām nu jau vairāk kā gads nostrādāts kompānijā Aedas Interiors, kas nodarbina vairāk kā 1400 darbinieku un veido projektus visā pasaulē.

Būdama enerģiska un ambicioza, Marta netaisās apstāties pie sasniegtā. Patlaban aktīvi tiek strādāts pie sava interjera zīmola izveides.

Labs dizaineris var radīt jebko no karotes dizaina līdz augstceltnei. Kopš Itālijas laikiem Martai ir interese par jahtām. Atšķirībā no dzīvokļiem, kuriem tomēr ir jābūt puslīdz klasiskiem, jahtu interjera dizainā māksliniece sadarbībā ar klientu var izpausties visā pilnībā.

Jahtu interjers tad arī ir nākošais lielais mērķis. Tā sasniegšanai tiek apmeklētas speciālās izstādes un dizaina konferences, piemēram, Milānas un Parīzes dizaina nedēļas. Savai atpazīstamībai tiek radīts darbu portfolio un organizētas meistarklases, tādas kā “How to decorate your home with art investment purposes” un “How to style your home like a pro”.

Vai Martas stāsts iedvesmo arī Tevi skatīties plašāk un sasniegt savus mērķus?
Viss ir iespējams, pat ja sākumā šķiet, ka ceļā būs pārāk daudz šķēršļu!

 

P.S. Attēlam ir tikai ilustratīva nozīme