Praktiski padomi
izlasāms 2 min

Kā nenovecot

20.07.2018.

Kas gan tas par līderi, kas izskatās vecs un pavisam nevarīgs?! Īstam līderim jebkurā vecumā jāizskatās jauneklīgam un enerģiskam, vai ne? Tāpēc cilvēki ir ar mieru tērēt naudu pretgrumbu krēmiem un dažādām kosmētiskām manipulācijām. Taču, mūsuprāt, ir iespējams izskatīties daudz jaunākam, vienkārši mainot savus ieradumus!

#1 Nesūdzies par dzīvi! Vispār nesūdzies ne par ko. Ko tas dod cilvēkiem Tev apkārt?

#2 Esi zinātkārs! Ja vienīgais, par ko vairs spēj interesēties, ir Tavas kaites, varbūt tiešām esi vecs? Kāpēc gan 70 gadu vecumā nesākt mācīties video sižetu montāžu, lai iepriecinātu mazbērnus?

#3 Regulāri kārtīgi izgulies! Nu, vismaz 8 stundas. Stāsta, ka pirms elektrības izgudrošanas cilvēki esot gulējuši ilgāk, tātad tas varētu būt tikai dabiski.

#4 Atpūties no visiem darbiem vismaz pāris reizes gadā! Iespējams, pareizāk būtu plānot savus darbus pēc tam, kad esam saplānojuši savu atpūtu, nevis plānot brīvdienas tad, kad nu jau vairs nemaz citādi nevar.

#5 Iemācies priecāties pat par sīkumiem! Tu šorīt izdevās saviem spēkiem uzkāpt piektajā stāvā? Urā! Ir cilvēki, kas to nespēj.

#6 Iemīlies! Tas dod papildus motivāciju izskatīties un justies labi.

#7 Iegādājies velosipēdu, skrituļslidas vai skrituļdēli un sāc sportot! Ir grūti justies vecam ar skrituļslidām kājās.

#8 Dzīvo šodienai! Vakardienu vairs tāpat nav iespējams mainīt, bet rītdiena Tev var arī nepienākt. Un ne tikai tāpēc, ka valdība budžeta līdzekļu taupīšanai, visticamāk, jau drīz ieviesīs kriminālatbildību par pensionēšanās vecuma tīšu pārsniegšanu.

#9 Nomet savu lieko svaru! Abdominālā aptaukošanās vīrietim pēc 40 gan varbūt piešķir zināmu solīdumu, tomēr ar laiku sāk traucēt spējai uzkāpt piektajā stāvā.

#10 Esi spontāns kā bērnībā! Ja reižu pa reizei rodas iespēja neplānotam nakts pasākumam, kāpēc gan to neizmantot? Labāk esot nogulēt darbus nekā visu dzīvi. Pēc tam gan atkal atceries par 3.punktu.

#11 Krājot naudu un rūpējoties par citiem, atceries par sevi! Kā esot atzinis kāds vīrs savā 80 gadu dzimšanas dienā: “90% sava kapitāla es notriecu par sievietēm, dzērieniem un izklaidēm, bet atlikušos 10% esmu iztērējis pilnīgi veltīgi…”

#12 Smaidi biežāk! Tas palīdz būt laimīgākam, tātad arī – justies jaunākam. Kāpēc gan staigāt apkārt ar tādu mūžīgi norūpējušos seju kā Tiesībsargam? Dzīve ir skaista!