Personiskā attīstība
izlasāms 4 min

Kā kļūt par interneta miljonāru

02.10.2017.

Kā cilvēki internetā kļūst par miljonāriem? Šis jautājums nodarbina daudzus, jo biznesu internetā var veidot no jebkuras pasaules malas. Potenciālo klientu skaits mērāms miljardos. Internets paver iespējas ar  niecīgu starta kapitālu un minimālām tehniskajām zināšanām izveidot globālu biznesu. 


Pirms sāc skatīties apkārt, ko internetā piedāvā citi, lai atrastu savu unikālo nišu – viens jautājums. Vai vispār esi gatavs šādam dzīvesveidam? Brīdinām uzreiz – tas nebūs viegli. Jebkurš interneta piedāvājums kļūt ātri bagātam parasti ir maldinošs, tāpēc uztverams ļoti uzmanīgi. Interneta uzņēmējam mēneši var paiet pie datora, mācoties un risinot dažādas situācijas. Vairums interneta miljonāru savus ienākumus ir radījuši ilgstošā procesā. Tā nav bijusi veiksme loterijā.

Vai zini, kādas prasmes piemīt interneta miljonāriem?

#1 MĒRĶTIECĪBA
Iespējams, vissvarīgākais ir saprast savu motivāciju, savu “Kāpēc?”. Pavirši skatoties, šķiet, ka galvenā motivācija ir nauda. Tomēr nē… Nauda ir tikai rezultāts. Kam Tev nauda? Vai vēlies uz tās gulēt kā Knaps Makdaks? Vai tomēr, lai ceļotu? Lai iegūtu brīvību darīt to, ko pats vēlies? Lai nodrošinātu saviwm bērniem izglītības iespējas Hārvarda Universitātē? Kas Tevi patiešām iedvesmo? Un vai tā dēļ Tu būtu gatavs atteikties no ierastā dzīvesveida pusotru vai divus gadus?

#2 TEKSTU SASTĀDĪŠANAS PRASME (COPYWRITING)
Ja vēlies sasniegt virsotnes internetā, šī, mūsuprāt, ir galvenā prasme. To apgūstot – ne tikai latviski, bet arī angliski -, Tu spēsi efektīvi sazināties ar visu pasauli. Reklāmas tekstam, pārdošanas lapas tekstam, bloga ierakstam vai e-pasta ziņai var arī, protams, pieaicināt labi apmaksātus speciālistus, bet, visdrīzāk, to varēsi atļauties tikai tad, kad Tavs bizness būs jau uzņēmis apgriezienus.

#3 SOCTĪKLU MĀRKETINGS
Visiem interneta miljonāriem ir izdevies savākt lielu uzticamo fanu pulku, kuri ir gatavi iegādāties viņu kārtējo piedāvājumu. Ja nav fanu, nav arī pārdošanas. Apgūsti Facebook, LinkedIn, YouTube…

#4 VIDEO MĀRKETINGS
Šis ir viens no ātrākajiem veidiem, kā kļūt pazīstamam plašākai auditorijai. Lai mūsdienās izveidotu savus kvalitatīvus video, vairs nav jāalgo profesionāļu komanda. Pat vistēlainākais jauna motocikla apraksts atpaliks no vienkārša video, kur šis motocikls būs redzams izbraucienā pa trasi…

#5 AUTOMATIZĀCIJA
Automatizācijas tehnoloģijas ļauj atbrīvot uzņēmēja dārgo laiku, netērējot to ikdienas procesiem, tādējādi tas spēj koncentrēt visu savu uzmanību biznesa attīstībai. Nu, vismaz padari savu interneta lapu par mārketinga mašīnu, kas darbojas cauru diennakti! Bet vissvarīgākā automatizācija, bez kuras neviens interneta miljonārs neiztiek, ir e-pastu mārketings. Ar minimāliem līdzekļiem tas dos pienesumu jebkurā biznesā. Automatizācija vairs nav domāta lielajām korporācijām vien!

#6 DARBU NODOŠANA KOMANDAI
Arī šī iemaņa ļauj savu laiku izmantot lietderīgāk. Uzņēmēja rīcībā ir tikai 24 stundas diennaktī, tāpēc veiksmīgie laiku pērk no citiem, kam tas ir mazāk vērtīgs. Ja katru dienu sanāk sastrēgumos pavadīt stundu, varbūt ir vērts noalgot šoferi, lai pats aizmugurē netraucēti varētu strādāt ar laptopu. Ja video veidošana nav dzīves aicinājums, var caur internetu noalgot filipīniešu speciālistus, kuri par dažiem dolāriem stundā būs priecīgi izveidot augstas kvalitātes klipus Tavā vietā. Sāc veidot savu komandu jau uzreiz!

#7 BIZNESA IEMAŅAS
Izpratne par grāmatvedības jautājumiem, pieredze jebkurā citā uzņēmējdarbībā un prasme iepazīties ar vajadzīgajiem cilvēkiem palīdzēs izveidot ātri arī interneta biznesu. Dzīvot vientulībā augstu kalnos varēsi vēlāk.

Varam apgalvot, ka nopelnīt lielu naudu internetā mūsdienās ir kļuvis daudz vienkāršāk nekā jebkad agrāk, jo daudzi jau ir veikuši šo ceļu. Ir tik daudz piemēru, no kā mācīties.

Ar ko sākt? Noskaidro, kā tas, ko Tu vislabāk proti, varētu izvērsties biznesā. Vai ir cilvēki, kas būtu gatavi par to samaksāt? Kādas ir viņu vajadzības? Domā ārpus ierastajiem rāmjiem, un Tu noteikti atradīsi kādu labu ideju! Ierosmei skaties šeit.

Visticamāk, ka Tev vajadzēs orientēties uz kādu no lielajiem tirgiem (ASV, Vācija, Anglija…), jo drīz vien Latvija šķitīs pārāk maza Taviem plāniem.

Uzstādi sev augstus mērķus! Ja vēlies miljonu eiro gadā, tātad mērķis ir nopelnīt vismaz 350 eiro stundā. Ja Tu esi vērts tik daudz, vai nav prātīgi ļaut automašīnu mazgāt kādam citam par 10 eiro stundā, tikmēr darot ko citu?

Un esi gatavs strādāt neatlaidīgi. Izdari vairāk, nekā no Tevis sagaida. Galu galā Visums šīs Tavas pūles atalgos!