Veiksmes stāsti
izlasāms 4 min

Izplāno savu biznesu, esot vēl algotajā darbā!

28.02.2017.

Kamēr esi algotais darbinieks, izmanto savu laiku lietderīgi! Tāds varētu būt dāņu kompānijas GoKredit.dk līdzdibinātājas Zeltītes Cimermanes padoms tiem, kas vēlas ko mainīt savā dzīvē – no darba ņēmējiem kļūt par savu uzņēmumu īpašniekiem.


Meitene no laukiem Tukuma pusē uz Dāniju ar kādas vietējās ģimenes palīdzību pārcēlās jau 2001.gadā. Neprotot ne dāņu, ne angļu valodu, pirmā piecgade aizritēja, veicot viesmīles pienākumus vai strādājot fabrikā. Tad nākošais solis Zeltītes karjerā –  stjuartes un avio klientu menedžera darbs, tomēr ilgās darba stundas lidostā nedeva cerēto gandarījumu.

Biznesa izglītība paver jaunas iespējas.
Tā kā Dānijā iespējams iegūt bezmaksas izglītību, kāda no draudzenēm ierosināja vakaros uzsākt mācības kādā no Kopenhāgenas biznesa skolām. Šis bija pareizais lēmums, jo Zeltītes jauniegūtās zināšanas un latvisko centību novērtēja somiem piederoša ātro kredītu kompānija, kurā latviešu studente jau gada laikā no ierindas darbinieces tika izvirzīta firmas izpilddirektores amatam.
Četros gados ieguvusi praktisko pieredzi un lietišķos kontaktus, Zeltīte bija gatava jauniem izaicinājumiem, un kādu dienu viņu sazvanīja investori no Monako, piedāvājot vadīt viņu jauno kredītu kompāniju. Viss sākās lieliski, tomēr jau pēc pusgada izrādījās, ka investoriem naudas vairs nav. Ko nu tālāk?

Savs uzņēmums kopā ar bijušo kolēģi.
Gribējās ko savu, bet nebija ne sava kapitāla, ne arī īsti pārliecības par savām spējām. Par laimi, apkārtējie Zeltītei ticēja vairāk nekā viņa pati. Kāda bijusī kolēģe – Kristīna Trauboth – tobrīd meklēja uzticamu partneri, ar kuru kopā izveidot jaunu kompāniju šajā pat SMS kredītu nozarē. Kāpēc gan ne? Kristīnai gan arī nebija kapitāla, ko investēt uzņēmumā, tāpēc caur paziņām tika piesaistīts investors, kurš kļuva par vienu no līdzīpašniekiem.
Tā nu Zeltīte jau kopš 2015.gada februāra veiksmīgi vada savu uzņēmumu nozarē, kura tradicionāli ir vīriešu vadīta. Viņas “GoKredit” ir 100% Dānijas uzņēmums, kas nodrošina cilvēkiem iespēju aizņemties naudu ātri, viegli un droši.


Zeltīte ar savu biznesa partneri Kristīnu. Foto: no Zeltītes Cimermanes personīgā arhīva.

Pienākumu veiksmīga sadale.
Zeltīte prot veiksmīgi sadarboties ne tikai ar saviem biznesa partneriem vien. Liela daļa pienākumu ir atdota ārpakalpojumu firmām, lai “GoKredit” spētu koncentrēties tikai uz pamatdarbību. Ņemot vērā, ka Dānijā ikviens darbinieks uzņēmumiem izmaksā daudzus tūkstošus eiro ik mēnesi, daudzas atlikušās darbības ir automatizētas, un firma nodarbina tikai četrus cilvēkus. Bet ar to pilnīgi pietiek, lai gadā izsniegtu minikredītus vairāk kā 6 miljonu eiro apmērā un apkalpotu vismaz 12 tūkstošus klientu.

Savs bizness nenozīmē darbu 24h diennaktī.
Tāpat kā citi skandināvi, arī dāņi cenšas neapgrūtināt sevi ar darbu vairāk kā 7 stundas dienā, turklāt, iespējams, drīzumā šī valsts pāries uz 4 darba dienām nedēļā. Šis princips ieviests arī “GoKredit”. Darbojoties maksimāli efektīvi, Zeltīte paspēj gan iekopt dārzu savas ģimenes mājā pie jūras, gan paceļot, gan nodarboties ar saviem mīluļiem suņiem.
Uz jautājumu – vai šis ir viņas mūža bizness, Zeltīte atbild noraidoši. Kad uzņēmums sasniegs pietiekoši labus rādītājus, to ir paredzēts pārdot. Vai pēc tam pensijā? Nez vai… Zeltīte aizvien ir enerģijas pilna uzsākt atkal ko jaunu!


Apmeklējot vareno Ķīnas mūri, piepildīts viens no sapņiem. Foto: no Zeltītes Cimermanes personīgā arhīva.


Kopā ar Kavaliera Karaļa Čārlza spanielu Emīliju. Foto: no Zeltītes Cimermanes personīgā arhīva.

Kas tad ir šā veiksmes stāsta pamatā?
Zeltīte uzņēmās risku un izmantoja radušās iespējas. Viņa iepriekšējos gados bija iepazinusi gan cilvēkus, gan biznesa specifiku kā algota darbiniece, tāpēc skaidri zināja, ko un kā nepieciešams darīt, lai viss izdotos savas uzņēmējdarbības uzsākšanas brīdī. Tas vairs nebija lēciens nezināmajā.
Ja vēl esi algotā darbā, kāpēc gan nesākt darboties un domāt kā sava biznesa īpašniekam arī Tev? Miljonu vērtu biznesu ir iespējams uzbūvēt arī bez sava finanšu kapitāla!

(Paldies Gitai Gavarei par iedvesmu raksta tapšanā!)

Save

Save

Save