Biznesa idejas
izlasāms 2 min

Fotogrāfiju pārdevējs

02.01.2017.

Varbūt Tev patīk sabildēt apkārtējiem interesantus attēlus, bet kaut kā nevēlies investēt dārgas fototehnikas iegādē, lai piedalītos kāzās un privātās fotosesijās?


Lieliski! Tu vari fotografēt un savus attēlus pārdot caur tādām kompānijām kā Adobe Stock, ShutterStock vai iStockPhoto. Līdzīgi kā gadījumā ar patentiem, Tu saņemsi atlīdzību, ja kāds vēlēsies izmantot Tavas bildes. Lai gūtu labākus rezultātus, Tu vari publicēt attēlu paraugus savā mājaslapā. Iepriekš gan vēlams pamācīties amata noslēpumus.
Kāpēc ar to nodarboties?

Šai nodarbei nav nepieciešama nez kāda milzīgi dārga fototehnika un aprīkojums kā tas ir gadījumā, ja nolem kļūt par profesionālu fotosesiju fotogrāfu. Pilnīgi pietiks ar labu kompakto kameru. Vienīgais nosacījums – pietiekama izšķirtspēja.

Īpatnība šeit ir tāda, ka Tu vari būt pilnīgi anonīms, bet ļoti veiksmīgs. Tev savs vārds nav jāreklamē atšķirībā no fotosesiju meistariem. Vari vispār nerunāt ne ar vienu cilvēku, jo viss notiek caur internetu. Lejuplādē savus attēlus Adobe Stock vai ShutterStock un, ja kādam tie būs vajadzīgi, saņem naudu.

 

Vai panākumi būs ātri?

Tas atkarīgs no Tavām spējām atrast un iemūžināt dažādus interesantus kadrus. Nekur nav teikts, ka tiem jābūt dabas skatiem. Derēs arī plaisa sienā, kaimiņu bomzis vai puķe pagalmā. Svarīgi, lai attēli būtu pietiekoši spilgti un pievilcīgi. Atceries, ka Tavs attēls ir tikai viens no 70 miljoniem attēlu. Adata siena kaudzē.

Iespējams, paies pāris gadi, kuru laikā Tev vajadzēs izveidot savu Adobe Stock vai ShutterStock bibliotēku ar vairākiem tūkstošiem dažādu attēlu, pirms sāksi pelnīt pirmos simtus eiro ik mēnesi. Un šī bibliotēka būs regulāri jāpapildina. Tas nozīmē, ka vismaz no mājas jāiziet būs noteikti.

 

Vai šāds bizness var radīt pasīvos ienākumus?

Ja Tava attēlu bibliotēka ir ļoti liela, tad jā. Cilvēki maksās Tev par vienreiz izdarītu darbu neskaitāmas reizes. Iespējams, Latvijā vēl kāds atļaujas paņemt attēlus no interneta bez maksas, kamēr ASV un Rietumeiropā ir pierasta lieta abonēt šādus pakalpojumus vai samaksāt prasītos dolārus par katru attēlu.

Save

Save