Līderība
izlasāms 2 min

Esmu uzņēmējs!

08.12.2017.

Kāpēc mēs Līderu skolā aicinām cilvēkus aizdomāties par sava biznesa uzsākšanu, pat ja visa šī motivācijas kampaņa prasa līdzekļus no mūsu pašu kabatām?


Mūsuprāt, katra valsts ir ekonomiski tieši tik varena, cik liels ir uzņēmēju īpatsvars no visa iedzīvotāju skaita.

Padomju laikā tikām audzināti ar apziņu, ka jebkurš uzņēmējs ir uz citu rēķina iedzīvoties kārs blēdis… Krāpnieks. Spekulants. Maita… Šis uzskats joprojām tiek sekmīgi pārmantots no vecākiem: “Tiec pie kādas pilnas siles, un tava dzīve būs izdevusies!”

Kurš šo “sili” piepilda?

Visu cieņu daudzajām valstij svarīgajām profesijām, bet padomāsim – no kurienes nāk nauda viņu algām? No valsts budžeta, jūs teiksiet.

Budžeta algas saņēmēju pat īsti nevar uzskatīt par nodokļu maksātāju, jo tā ir spēle, kur valsts no vienas kabatas izņem naudu, otrā – ieliek.

Tie ir uzņēmēji, kas maksā par visu. Tie rada. Tie riskē. Tie uzņemas atbildību. Tie ar saviem nodokļiem un maksājumiem uztur valsti, baznīcas, labdarības organizācijas un vēl pamanās nodrošināt iztiku paši savai ģimenei.

Ikviens jau var eksistēt, piesūcies kā dēle pie kāda sveša budžeta – saņemt algu, pabalstu, ziedojumus… Vai tā mēs padarīsim Latviju par turīgu Eiropas līmeņa valsti?

Plāni var izgāzties (un tā arī bieži notiek), bet Līderu skolas misija turpinās. Lai arī tas nav vieglākais ceļš, mēs joprojām jūs mudināsim…

Kļūstiet par uzņēmējiem, draugi!