Personiskā attīstība
izlasāms 3 min

Kā būt enerģijas pilnam pat 60 gadu vecumā

21.05.2019.

Sports

Bērnudārznieka vecumā vīriešus pēc 40 mēs dēvējām par onkuļiem, kas faktiski jau ar vienu kāju kapā. Birkerta apkopotajās “Latvju tautas anekdotēs” runāts par vecām sieviņām, ap gadiem 40… Reizēm šajā vecumā tā arī šķiet pašiem. Esam ieprogrammējuši sevi.

Tie, kas nav pažēlojuši ap 2000 eiro un Londonā apmeklējuši vairāku dienu pasākumu “Unleash The Power Within”, ar apbrīnu stāsta, kā leģendārais laifkoučs Tonijs Robinss savos turpat 60 gados aktīvi rosās pa skatuvi visas dienas garumā. Vairums no mums tik labā formā nav savos 25 gados! Kur viņam rodas šī gandrīz neierobežotā enerģija?

Atruna “Nu, ja man būtu tik daudz naudas kā šim…” te īsti neder. Vairums multimiljonāru šajā vecumā neskrien pa skatuvi 4 dienas no vietas. Tie, visticamāk, lēnām pārvietojas pa golfa laukumiem.

Vai zini, cik īstenībā nogurdinošs var būt dzīvesveids ar biežiem pārlidojumiem no vienas semināra vietas uz otru? Tev vienmēr jāizskatās labi pat pēc negulētas nakts, jo skatītāji vēlas Tevi ieraudzīt možu un optimisma pilnu visas semināra dienas garumā. Un tā gadiem ilgi… Iespējams, ka jau pēc pusgada Tu vēlētos atgriezties cehā pie virpas…

Arī Tonijs, sasniedzis 40 gadu vecumu, pēc šādām tūrēm esot juties iztukšots.

Vai tas ir viss? Karjeras beigas? Pēc 40 jau jāsāk gatavoties pensijai un “penālim”?

Jā, daudziem tā šķiet. Bet ne Tonijam Robinsam!

Viņš sāka pētīt, kā dažiem sportistiem viņu sirmajā vecumā izdodas saglabāt možumu.

Vai esi dzirdējis par “Dzelzs mūķeni” Madonnu Buderi (Madonna Buder)? Šī katoļu mūķene pēc priestera ieteikuma uzsāka treniņus vien 48 gadu vecumā, lai 52 gados veiktu savu pirmo triatlonu un 55 gados – pirmo IronMan distanci. Un viņa to dara joprojām, pat savos 88 gados!

Par Madonnu Buderi izlasi vairāk šajā grāmatā:
“The Grace to Race: The Wisdom and Inspiration of the 80-Year-Old World Champion Triathlete Known as the Iron Nun”

Arī Toniju Robinsu šis piemērs saviļņoja, liekot pārskatīt savus uzskatus par novecošanu. Viņš nav 60 gadus vecs. Viņš ir jauns!

Un tā nu joprojām, lai uzturētu sevi formā, viņš nepatērē ne spirtoto, ne kafiju. Nesmēķē. Nešņauc kokaīnu. Tā vietā regulāri vingro, ievēro diētu un rūpīgi plāno savu dienaskārtību, katru dienu vismaz 20 minūtes veltot dziļai meditācijai. No rītiem uz brīdi iegremdējas ledainā ūdenī. Un pateicas augstākajiem spēkiem par visu, kas viņam tiek dots.

Ja Tu apmeklē sporta zāli, noteikti esi ievērojis, ka organisms ātri pierod pie jaunām slodzēm. Uzsākot jebko jaunu, sākumā izjūtams diskomforts, ir grūti. Taču drīz vien var manīt rezultātus. Un tad jau svarīgi vairs neapstāties.

 

P.S. Daudziem ir vēlēšanās ko uzlabot savā dzīvē. Noteikti, ka arī Tev. Taču… Pietrūkst enerģijas, lai pieceltos un izdarītu… Vai zināji, ka Tonijs Robinss semināros spēj ar savu enerģiju uzlādēt veselus stadionus?

Cik tas maksā? Kā jau minējām, parasti dalība T.Robinsa pasākumos izmaksā ap 2 – 5 tūkstošiem eiro, un šis ieguldījums ir tā vērts.

Taču mums ir kāda laba ziņa! Tuvākais seminārs ar Tonija piedalīšanos notiks jau 2019.gada 6.-8.jūnijā tepat Vācijā, un Līderu skolai ir palikušas vēl dažas biļetes. Ir jau sarunāts transports (var arī lidot) un naktsmītne netālu no arēnas. Vai Tu esi ar mums?

Piesakies šeit:
http://bit.ly/robbins-worre

“Ja Tu par to runā, tas ir sapnis. Ja Tu to iztēlojies, tas jau ir iespējams. Bet, ja Tu to ieplāno, tas jau kļūst par realitāti.”
(Tony Robbins)