Pasīvie ienākumi
izlasāms 2 min

Daži mīti par tikšanu pie turības

07.01.2017.

Kurš gan nesapņo par bezrūpīgu dzīvi? Mēs ieguldām biznesā savu naudu, sirdi, intelektu un enerģiju, mēģinot no nekā izveidot kaut ko nopietnu. Veidojam sistēmu, kas ļaus turpmāko dzīvi pavadīt bez rūpēm. Šajā procesā atklājas, ka vairākas mūsu pārliecības ir bijušas aplamas. 


“Līdzīgi kā investīciju spēlē CashFlow 101, vajag aizņemties bankā naudu, iegādāties un kādam izīrēt nekustamo īpašumu, šādā veidā radot pozitīvu naudas plūsmu!”

Visiem ienākumiem jābūt kontrolējamiem. Protams, ir svarīgi izveidot aktīvus, kas rada pozitīvu naudas plūsmu, bet ko iesāksi krīzes periodā, ja nu atkārtojas kas tāds kā pirms gadiem desmit? Īpašumus vairs nevarēs izīrēt dārgāk par ikmēneša kredīta maksājuma summu. Pārdot šajā brīdī tos varēs par pusi cenas. Tava naudas plūsma kļūst negatīva. Viss sabrūk. Un jā, īpašumi ir jāapsaimnieko. Tur nav nekāda pasīvā ienākuma.

Risinājums – jāveido aktīvu portfelis, kur nekustamie īpašumi ir tikai viens no naudas plūsmas avotiem.

 

“Jāsāk veidot uzreiz pēc iespējas vairāk ienākumu avotu!”

Ja vienlaikus uzsāksi daudz dažādu aktivitāšu, drīz zaudēsi koncentrēšanos un īsti nebūs laika kaut ko pabeigt līdz galam. Un, ja vienlaikus piedāvāsi ledusskapjus, naftu un grāmatvedības pakalpojumus vieniem un tiem pašiem cilvēkiem, vai viņi to uztvers nopietni?

 

“Jo lielāks risks, jo lielāki ieguvumi!”

Teorētiski – jā. Ja noguldīsi bankā 10 tūkstošus, gada peļņa šobrīd sanāk 5 eiro… Veiksmīgi uzņēmēji uzņemas risku. Šis risks gan vienmēr ir aprēķināts. Ja riskēsi par daudz, neveiksmes piemeklēs ātrāk vai vēlāk. Mēģini paredzēt riskus un būt gatavs uz visu. Ja arī bankrotēsi, Tu būsi daudz ko iemācījies. Tad būs vieglāk uzsākt atkal citu biznesu.

 

“Vajag kļūt pašam sev par priekšnieku!”

Pat ja Tev pieder savs bizness, Tu joprojām esi atkarīgs no kāda. No klientiem, no partneriem, no darbiniekiem, no Valsts Ieņēmumu dienesta. Risinājums – atrast cilvēkus, kuriem Tu būsi nepieciešams, un darīt visu iespējamo, lai viņus atbalstītu. Lai kļūtu veiksmīgs, palīdzi citiem kļūt veiksmīgiem.

 

Sekmīgākie uzņēmēji ir aktīvi cilvēki. Tie izveido sev lieliskas komandas. Tie koncentrējas ilgtermiņa mērķu sasniegšanai. Tie rūpējas un atbalsta cilvēkus, kas darbojas to labā. Tie riskē gudri.