Praktiski padomi
izlasāms 2 min

Cik reāli ir saņemt finansējumu?

02.01.2017.

Tavas biznesa idejas īstenošanai nepieciešama nauda “no malas”, bet nezini, kur gan to ņemt? Visvienkāršāk ir aizņemties no draugiem un radiem. Bet varbūt pat ar to nepietiek.


Viena no pirmajām idejām, protams, ir bankas aizdevums. Praksē gan pierādījies, ka Latvijas bankas ļoti nelabprāt piešķir naudu jaunam uzņēmumam. Bankām patīk drošība. Ja nav vēl stabilas naudas plūsmas, risks ir liels. Ja vēlies aizņemties salīdzinoši mazu summu (līdz 20 tūkstošiem), pat Tavs papildus dzīvoklis kā papildus nodrošinājums nepalīdzēs. Vienkārši bankas peļņa būs pārāk maza, salīdzinot ar ieguldāmo darbu un risku. Tas neatmaksājas.

Būsim tieši. Jaunajam uzņēmējam Latvijā nav īpaši daudz iespēju iegūt finansējumu sava biznesa plāna realizēšanai. It īpaši, ja ideja vēl ir tikai idejas līmenī.

Ja viens pats vai kopā ar mūsu speciālistiem esi jau kritiski palūkojies uz saviem plāniem un rūpīgi sagatavojies, esi gatavs atbildēt uz katru jautājumu, izpētījis tirgu un konkurenci – varam kopīgiem spēkiem atrast kādas alternatīvas finansējuma iespējas. Tie var būt Tavi potenciālie klienti, riska kapitālisti, privātie investori, biznesa enģeļi, biznesa inkubatori, mezanīna aizdevumi, speciālās programmas jauno uzņēmēju atbalstam, pūļa finansējums un daudz kas cits.

Starp citu, arī ātrie kredīti ir iespēja, ja Tev nav pilnīgi nekāda nodrošinājuma. Ne dzīvokļa, ne dārgas automašīnas, ne akciju lielos uzņēmumos, ne zeltlietu kolekcijas. Bet Tev ir jābūt pilnībā pārliecinātam, ka spēsi šo naudu ātri atdot, jo aizņemies svešu, bet jāatdod savējā… Un ja gada procentu likme pieaug kosmiskos augstumos?

Jebkurā gadījumā – rūpīgi apdomā gan optimistisko, gan pesimistisko scenāriju. Ja risks ir pamatots, uz priekšu! Tu jau neko nevari zaudēt, izņemot naudu. Un naudu var atkal nopelnīt!

Save