Pasīvie ienākumi
izlasāms 3 min

Bagātie strādājot naudu nepelna

06.01.2017.

“Nabadzīgie un vidusslāņa pārstāvji strādā, lai nopelnītu naudu. Bagātie liek naudai strādāt viņu labā.” (R.Kijosaki)

Lielākoties nav tā, ka bagātajiem nauda nokritusi no gaisa, neko nedarot. Un nav arī taisnība, ka naudu var nopelnīt tikai ar smagu ikdienas darbu.


Lielākā daļa cilvēku pasaulē strādā darbus, par ko saņem algu. Parasti to aprēķina vai nu par nostrādāto laiku, vai arī par padarīto darbu. Būtībā neatjaunojams resurss (savs laiks) tiek regulāri iemainīts pret atjaunojamu resursu (naudu). Un tā dzīve tiek apmainīta pret algu 480 reizes mūžā. Kļūt par algotu darbinieku māca skolās un augstskolās, tāpēc vairums nemaz nevar iedomāties, ka naudu ir iespējams pelnīt arī savādāk. Parasti šādi nevar nopelnīt ļoti lielas naudas summas, jo pastāv laika limits. Dienā ir tikai 24 stundas. Pat ja cilvēks neatpūtīsies, ilgāk strādāt nav iespējams.

Vairums Latvijas uzņēmēju gūst ienākumus no aktīvas biznesa darbības. Tā taču ir tāda pat darba alga! Labi, lielāka nekā citiem. Tomēr – alga. Tie ir pašnodarbinātie.

Lai gūtu biznesā pasīvos ienākumus, ir jārada sistēma vai jāuzbūvē savs lielais bizness ar uzņēmumu tīklu. Šādā gadījumā Tavā biznesā ikdienā galvenokārt darbojas citi cilvēki. Sākumā gan parasti ir nepieciešams investēt daudz sava laika vai arī daudz naudas. Pavisam maza daļa no cilvēces nopelna naudu pasīvā veidā. Konkurence šeit ir minimāla. Šī ļaužu daļa gūst regulārus ienākumus un to saņemšanai pieliek pavisam nelielas pūles.

Lai gan bieži šie pasīvie ienākumi gadās nelieli vai neregulāri, tie ir lielisks veids, kā pelnīt naudu ilgtermiņā. Tā kā pasīvie ienākumi tiek iegūti, nemainot savas darba stundas pret samaksu, Tev parādās brīvs laiks izveidot sev nākamo ienākumu avotu. Un tā tālāk, paplašinot savu biznesu.

Pasīvo ienākumu veidi ir procenti par noguldīto naudu vai citiem vērtspapīriem. Klasisks pasīvo ienākumu avots ir nekustamā īpašuma izīrēšana. Jau modernāks veids ir automatizētas interneta lapas izveide, kas, vienreiz izveidota, pelna īpašniekam naudu tik ilgi, kamēr cilvēkiem informācija šajā lapā ir noderīga. Labs ienākumu avots ir biznesa tīkls – piemēram, ja Tev pieder 5% no lielveikalu tīkla Maxima akcijām un Tu regulāri saņem peļņu un dividendes. Par vienreiz izveidotu patērētāju tīklu vari saņemt ikmēneša atlīdzības no stabilām tīkla mārketinga kompānijām. Ja esi talantīgs, vari saņemt arī autoratlīdzības vai patentu maksu par kādu savu veikumu.

Pasīvā peļņa ir viens no galvenajiem finansiālās brīvības elementiem. Šiem ienākumiem ir nepieciešams gatavoties un tos ir jāplāno, bet reiz Tev pirmdienas rītā būs izvēle – doties uz darbu vai nedoties. Un tas noteikti būs patīkami. Liec arī Tu naudai strādāt Tavā labā!

Plāns īsumā – ja gribi kļūt bagāts, izveido kaut kādu vērtību, un tad cilvēki paši dos Tev naudu.

Save

Save

Save