Pasīvie ienākumi
izlasāms 3 min

Bagātais tētis… Kurš ir R.Kijosaki skolotājs?

19.06.2017.

Vai vēlies uzzināt, kurš īsti ir tas Bagātais tētis no Roberta Kijosaki populārajām biznesa grāmatām?


Visu šo laiku kopš pirmās R.Kijosaki grāmatas “Bagātais tētis, nabagais tētis” (Zvaigzne ABC, ISBN: 9984-22-688-3) izdošanas 1997.gadā tas ir bijis rūpīgi glabāts noslēpums. Pats autors to skaidroja ar konfidencialitātes līgumu, kas viņu saistot ar grāmatas varoņa ģimeni.

Iespējams, Tu jau zini, ka grāmata stāsta par R.Kijosaki diviem tēviem. Viens ir viņa nabadzīgais bioloģiskais tēvs, kurš ir pārliecināts, ka tikai augstākā izglītība un smags darbs novedīs ikvienu pie panākumiem dzīvē. Otrs ir viņa bagātais “tēvs” – Roberta drauga Maika tēvs uzņēmējs, kurš kļuvis ļoti turīgs, pat nepabeidzot vidusskolu.

Šī grāmata un tās turpinājumi tulkoti daudzās valodās un pārdoti vismaz 30 miljonos eksemplāru, padarot R.Kijosaki par atpazīstamu un turīgu autoru. Bagātā tēta filozofija ir ietekmējusi miljoniem cilvēku dzīves. Daudzi ir uzsākuši investīciju projektus, ņemot vērā šos padomus. Daudzas MLM kompānijas citē šo literāro darbu savu mārketinga plānu prezentācijās.

Arī mēs daudz esam mācījušies no R.Kijosaki gan grāmatās, gan semināros. Apziņu, ka ar skolā mācīto vien nepietiek. Par “žurku skrējiena” koncepciju. Par nepieciešamību investēt.

Visa tā rezultātā esam iegādājušies, mūsuprāt, vienu no izglītojošakajām galda spēlēm – Cashflow 101. Var teikt, ka Bagātajam tētim ir bijusi nozīmīga ietekme.

 

Un, tātad, kurš ir tas Bagātais tētis?

Daļa Kijosaki fanu jau sāka uzskatīt, ka Bagātais tētis ir pasaku tēls, gluži kā Džeimss Bonds, visu mīlēts Latvijas premjerministrs vai Ziemassvētku vecītis.

Tomēr R.Kijosaki šo tēlu ir aprakstījis izdomātam tēlam pārāk detalizēti. Daži sprieda, ka tas ir Ričards Bakminsters Fulers vai Kits Kaningems, jo savulaik rakstnieks ļoti ietekmējies no viņu semināriem. Taču ne viens, ne otrs neatbilst grāmatas personāža stāstam pilnībā.

Līdz beidzot 2009.gadā, kad 83 gadu vecumā devās viņsaulē viens no pirmajiem Havaju salu viesnīcu attīstītājiem Ričards Kimi, vietējās avīzes atklāja, ka šim vīram paticis apmācīt interesentus pārdošanas, mārketinga un biznesa zinībās, un viens no viņa studentiem bijis arī tāds Roberts Kijosaki…

Pats autors šīs baumas ne noliedza, ne apstiprināja, līdz 2016.gadā tomēr kādā radiointervijā ar Ričarda dēlu Alanu atzina, ka tieši Ričards Kims ir tas meklētais grāmatas varoņa prototips. Vēl ilgi pirms tam, kad par Havaju salu galveno nozari kļuva tūrisms, šim vīram jau bija vīzija, kuru 1956.gadā, neskatoties uz apkārtējo neizpratni, viņš īstenoja, uzbūvējot savu pirmo vienīcu Hotel Hukilau.

Alans mantojis no viņa Seaside Hotels viesnīcu ķēdi un citus uzņēmumus, bet mēs – iespēju apgūt biznesa domāšanu caur R.Kijosaki grāmatām.

Tagad Tu nu zini – Bagātais tētis ir reāls cilvēks un tā vārds bija Ričards Kimi.

Starp citu, Ričards angļu valodā tiek saīsināts kā “Rich”. Rich Dad…