Biznesa idejas
izlasāms 2 min

Auklīšu bizness

08.01.2017.

Auklītes darbs nav paredzēts tikai studentēm un vecmāmiņām. Ja Tu esi pedantiska un uzticama, šī var būt Tava iespēja piepelnīties vakaros un brīvdienās. Ja vēlies redzēt pasauli, reģistrējies, piem., Greataupair.com vai Easyaupair.com, lai uzzinātu aktuālos pieprasījumus no visas pasaules. Ļoti iespējams, Tev pat izmaksās lidojumu abos virzienos.​

Kāpēc ar to nodarboties?

Ja patīk bērni un vēlies ar tiem ikdienā nodarboties, kāpēc gan ne? Šo nevar uzskatīt par īstu biznesu, jo auklītes ienākumus nosaka tas, cik nu pati daudz laika spēj strādāt. Tā maina savu laiku pret naudu. Tā nevar sevi aizvietot vai pavairot. Tomēr auklīte bieži vien nonāk mājās, kur saimnieks ir kāds turīgs uzņēmējs. Ja auklīte sevi pierāda kā uzticamu un atbildīgu personu – šādi cilvēki visur ir pieprasīti -, šis uzņēmējs var būt ieinteresēts iesaistīt viņu kādā no saviem biznesiem. Vai ieteikt saviem partneriem par kompanjonu. Jā, un ja auklīte ir pietiekami izskatīga, tā var izmantot iespēju iepatikties šim uzņēmējam tik ļoti, ka tas ir gatavs viņu apprecēt.

Kas būtu jāievēro?

Iespējams, dažas auklītes joprojām darbojas neoficiāli, bet gadījumā, kad vecāki vēlas saņemt valsts līdzfinansējumu, jo bērniņš nedodas bērnudārzā, Latvijas likumdošana ir kļuvusi visai strikta. Proti, jāreģistrējas Bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju reģistrā un faktiski ir jākļūst gandrīz vai par bērnudārza audzinātāju. Un pirms tam kā individuālajam komersantam vai kā saimnieciskās darbības veicējam ir jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā. Tad vēl medicīniskā grāmatiņa, pedagoģiskā izglītība… Ufff…

Kādas ir peļņas iespējas?

Ja strādāsi katru dienu pa 8 stundām, Tu vari cerēt vismaz uz 500 – 750 eiro mēnesī. Ja darbosies Rietumeiropā, samaksa par tādu pat pakalpojumu noteikti būs lielāka.

Vai šāds bizness var radīt pasīvos ienākumus?

Maz ticams. Tas vairāk izskatās pēc parasta algota darba, kur Tavi priekšnieki ir bērnu vecāki. Ja Tu nestrādā, naudas nav. Cita lieta ir izveidot savu auklīšu aģentūru. Vai savu privāto bērnudārzu. Starp citu, daudzas pašvaldības ir gatavas piemaksāt!

Save