Praktiski padomi
izlasāms 18 min

60+ idejas, kā uzsākt savu biznesu paralēli algotam darbam

02.01.2017.

Vai algotais darbs ir Tava vienīgā iespēja? Lai ar ko Tu šobrīd nodarbotos, Tev vienmēr ir izvēle. Palūkojies apkārt! Padomā, ko vēl Tu varētu darīt!


Iespējams, Tu jau sen vēlies uzsākt savu biznesu, bet neizdodas neko vērtīgu izdomāt? Parasti jautājumam “Ar kādu biznesu nodarboties?” pievienojas jautājums “Kā varētu uzsākt biznesu paralēli algotajam darbam?”

Šis pēdējais jautājums ir būtisks, jo reti kurš var vienkārši aiziet prom no darba, neiekuļoties parādos. Ja Tev izdosies radīt pietiekamu naudas plūsmu no darba brīvajā laikā, Tu jebkurā brīdī varēsi pateikt ardievas savam priekšniekam. Un nebaidīties no atlaišanas. Starp citu, kļūt par uzņēmēju ir vienkāršāk nekā atrast labu darbu.

Mūsu pieredze rāda, ka uzsākt savu biznesu nav nekas grūts, ja vien cilvēks ir pietiekoši mērķtiecīgs, aktīvs un gatavs apgūt ko jaunu.

Ko nozīmē īsts bizness?

Mūsuprāt, īsts bizness ir tāds:

  • kuru var pārdot jebkurā brīdī par cenu, kas ievērojami pārsniedz ieguldījumus;
  • ar kuru var nopelnīt daudz reižu vairāk nekā konkrētais cilvēks spētu nopelnīt algotā darbā;
  • kurš ar laiku sāk īpašniekam nest pasīvos ienākumus.

Ja tas tā nenotiek, Tu neesi biznesā. Tu pagaidām esi vien pašnodarbinātais. Labā ziņa – ar kaut ko ir jāsāk!

Iedvesmai esam sagatavojuši Tev sarakstu ar 60+ biznesa iespējām. Protams, dažām idejām peļņas potenciāls ir lielāks nekā citām, bet kopīgais visām idejām ir salīdzinoši zemas uzsākšanas izmaksas un iespēja darboties no darba brīvajā laikā.

Novēlam Tev atrast savu biznesa nišu, kurā ieguldīt savu dvēseli, enerģiju, intelektu un finanses, lai no nekā radītu savu biznesa sistēmu, kura materiāli nodrošinās Tevi visa mūža garumā!

Starp citu, ja neesam pieminējuši vēl kādu, Tavuprāt, labu ideju, tad gaidām ieteikumus e-pastā! Un, ja vēlies noskaidrot, kas tieši Tev varētu izdoties, droši piesakies lietišķai sarunai ar mums.

Grafiskais dizains

Lai gan labas atzīmes zīmēšanā ir priekšrocība, jebkurš salīdzinoši vienkārši pats var iemācīties grafiskā dizaina pamatus. Tāpat, jebkurš no mums var iemācīties būt radošs. Izmantojot programmu Adobe Illustrator vai tādas lapas kā Visme.co un Canva.com, Tu spēsi pelnīt, veidojot interesantus attēlus savā datorā.

WEB dizains

Pašlaik IT ir viena no nedaudzajām plaukstošajām nozarēm Latvijā. Ik dienu parādās arvien jaunas mājaslapas. Jaunajiem IT uzņēmumiem web dizaineris ir pat ļoti nepieciešams. Vai Tu spētu palīdzēt izveidot pievilcīgu mājaslapu vai aplikāciju? Caur tādām mājaslapām kā Skillcrush.com vai CreativeLive.com Tu vari ātri apgūt profesionālā web dizaina pamatus.

Mājaslapu izstrādāšana

Šobrīd viena no pieprasītākajām prasmēm. Un Tu to vari apgūt dažu mēnešu laikā, izmantojot tādas bezmaksas online programmas kā Teamtreehouse.com, Udemy vai Codecademy.com. Ja ar šīm lapām nav pietiekami, šeit ir saraksts ar 45 citām. Ar CSS, HTML, Ruby, Python un Javascript zināšanām Tu vari jau droši piedāvāt savus pakalpojumus.

Ārpakalpojumu grāmatvedība

Jāņem vērā, ka pat jebkurai privātpersonai ir jāiesniedz VID EDS sava ienākumu deklarācija katru gadu, ja vien ir vēlēšanās saņemt pārmaksātos nodokļus. Tu vari arī sagatavot ikmēneša atskaites mazajiem uzņēmumiem, par šo pakalpojumu prasot vismaz 30 – 50 eiro mēnesī no katra. Mazajiem uzņēmumiem daudz izdevīgāk sanāk izmantot Tavus kā grāmatveža ārpakalpojumus par fiksētu samaksu nekā veikt darbinieku atlasi, aprīkot darba vietu, iegādāties licencētas datorprogrammas un datortehniku, apmaksāt izglītojošus kursus, izmaksāt atvaļinājuma vai slimības pabalstus.

Pārdošana

Ja Tev patīk darbs ar cilvēkiem un vēlies uzņemties kādu risku, varbūt izmēģini kļūt par brīvo pārdošanas aģentu? Daudzi uzņēmumi, sevišķi savas darbības sākumā, ir gatavi maksāt komisijas procentus par katru Tevis noorganizēto darījumu. Piemēram, Tu vari savest kopā ražotnes īpašnieku ar pircēju un nopelnīt sev uzreiz vairāk nekā 3 mēnešu algu.

Tiešsaistes semināri un apmācības

Ja Tu esi savas jomas speciālists, var gadīties, ka atrodas cilvēki, kuri būtu gatavi samaksāt par online semināru vai privātām apmācībām, lai kļūtu par tādiem pat ekspertiem. Kā tas var izskatīties, skaties šeit. Arī Latvijā ir cilvēki, kuru gada ienākumi no šādiem kursiem pārsniedz miljons eiro robežu.

E-grāmatu izdošana

Ja Tu proti savas prasmes un zināšanas apkopot lejuplādējamā e-grāmatā, daudzi var būt ieinteresēti ar to uzlabot savas prasmes vai varbūt uzsākt savu nodarbošanos. Viena iespēja ir saņemt samaksu par katru lejuplādēto e-grāmatu. Cita iespēja ir to izdalīt bez maksas, lai iegūtu plašu auditoriju, kura Tevi vēlāk labprāt aicinātu uzstāties ar lekcijām vai semināriem. Par maksu, protams. Palasi ieteikumus, kā izveidot savu e-grāmatu. Tāda mājaslapa kā Creativelive.com piedāvā speciālus kursus e-grāmatu izveidē.

Instagram mārketings

Savāc pietiekoši lielu sekotāju skaitu savam Instagram kontam un drīz vien Tu saņemsi piedāvājumus no uzņēmumiem, kas pārdod preces vai pakalpojumus, saistītus ar Tava Instagram konta saturu. Katru gadu šādi tiek sadalīts vismaz miljards dolāru. Protams, lai nopelnītu vismaz 500 eiro par reklāmu, Tev vajadzēs iegūt vismaz 100’000 sekotāju. Piem., modes dizaineris Daniels Bernšteins ar savu miljons sekotāju pulku blogam “We Wore What” saņem 15’000 dolārus par katru savu Instagram publicēto ziņu.

Tirdzniecība Amazon vai eBay

Ja vien Tu atrodi ko pārdot, Tu vari uzsākt tirdzniecību gan Amazon, gan eBay. Abām lapām ir milzīgs apmeklētāju skaits, kas dod samērā lielu iespēju, ka Tavs piedāvājums tiks atrasts. Iespējams, par vecmāmiņas skapī atrastu senlietu eBay izsolē Tu vari saņemt daudz vairāk naudas nekā esi iedomājies.

Biznesa konsultēšana

Varbūt Tu ilgu laiku strādājis par nodokļu inspektoru? Varbūt esi strādājis bankā pie kredītu izskatīšanas? Ja vien esi uzkrājis daudzu gadu pieredzi kādā nozarē, var gadīties, ka kāds uzņēmējs vēlas konsultēties ar Tevi par kādu viņam būtisku jautājumu.

Telefona vāciņu pārdošana

Tā jau šķiet – kas tad tur, bet daudzi telefonu aksesuāru tirgotāji nopelna vairāk kā 100 tūkstošus gadā. Tādas mājaslapas kā Caseescape.com piedāvā apmācību un pat aprīkojumu telefonu vāciņu izgatavošanai. Pēc tam savus izstrādājumus vari pārdot caur Etsy, Amazon Handmade vai Fancy.

Atsauksmju mārketings

Ja Tev pieder mājaslapa, kurai ir nopietns apmeklējums, Tu ar to vari papildus radīt sev pasīvos ienākumus. Daudzi uzņēmumi ir gatavi samaksāt procentus par katru reizi, kad caur Tavu mājaslapu apmeklētājs nonāk pie viņiem un kaut ko tur nopērk. Ja nezini, ko īsti reklamēt, idejas Tu viegli vari atrast tādās lapās kā Clickbank, Skimlinks vai Rakuten.

Virtuālā asistēšana

Ja pēc dabas Tu esi pedantisks, droši vari tādās lapās kā Elance, Indeed vai Upwork pieteikties par virtuālo aisitentu. Tā ir lieliska iespēja atrasties mājās un vienlaikus strādāt kopā ar veiksmīgiem uzņēmējiem, ar laiku izveidojot savu profesionālo tīklu. Piem., Tev var uzdot izsūtīt apsveikumu e-kartiņas, ievadīt datus, veikt pētījumu internetā, atrast viesnīcas un lidojumus vai atgādināt par veicamajiem darbiem.

Sociālo mediju uzturēšana

Bieži mēs jūtamies vainīgi par to, ka pavadām pārāk daudz laika Facebook, Instagram vai Snapchat. Kāpēc gan nesākt saņemt par šīm zināšanām naudu? Tirdzniecības vai tūrisma uzņēmumiem, jo īpaši nesen izveidotajiem, ļoti ir nepieciešami cilvēki, kas palīdzētu izveidot viņu zīmolus sociālajos tīklos. Šādus piedāvājumus var atrast Linkedin, Flexjobs vai CareerBuilder.

Blogošana

Sava bloga veidošana var atnest prāvus ienākumus. Ja Tavi raksti par kulināriju, kino, ceļojumiem, īpašu dzīvesveidu, psiholoģiju vai jebko citu būs interesanti daudziem regulāriem lasītājiem, tad ar reklāmu palīdzību šis vaļasprieks var Tev atnest bagātību. Par to, kā uzlabot savas rakstīšanas prasmes un sākt pelnīt naudu, tiek mācīts Creativelive.com un citās mājaslapās. Ja Tu vēlies paātrināt sava bloga izveides procesu, varam Tev ieteikt savu mājaslapu izveidot un uzturēt pie Hostinger.lv, Godaddy.com vai Hostgator.com.

Ceļojumu konsultēšana

Tev patīk ceļot un Tev ir pieredze izdevīgu lidojumu un viesnīcu atrašanā? Tev patīk lasīt ceļojumu aprakstus Lonely Planet? Tu vari kļūt par personisko ceļojumu aģentu. Ļoti iespējams, daudziem nav ne laika, ne zināšanu atrast to, ko vari Tu. Ja Tev uzticas, sāc ar draugu ieteikumiem. Vēlāk Tu vari pat izveidot savu kontu Plansify.com, lai iegūtu klientus visā pasaulē.

SEO optimizēšana

Ja Tu apgūsi iemaņas, kā Tavu mājaslapu optimizēt atbilstoši Google prasībām, lai to apmeklētu Tev nepieciešamā mērķauditorija, Tu varēsi to palīdzēt arī citiem. Padomus iesācējiem var sameklēt, piem., šajā lapā.

Interjera dizaina konsultēšana

Katru dienu atrodas kāds, kurš remontē savu dzīvokli un vēlas noskaidrot, kādas krāsas aizkari labāk piestāvētu viņa sievai, sunim vai ozolkoka grīdai. Ja neesi dizaina speciālists, sāc lasīt žurnālus Deko vai Wallpaper un pieraksties kādā dizaina jaunumu mājaslapā, piem., Contemporist.com.

Mājas pieskatīšana

Kamēr saimnieki ir prom, tiem nepieciešams kāds, kurš pieskata mājdzīvniekus, aplaista puķes un vispār – ir uz vietas. Ar šo nodarbošanos nevar nopelnīt daudz, tomēr tā ir iespēja padzīvot jebkurā pasaules vietā, nemaksājot par īri. Iespējams, pat Tavs lidojums tiks apmaksāts. Reģistrējoties, piem., TrustedHousesitters.com, MindMyHouse.com, Housecarers.com vai Caretaker.org, Tu regulāri saņemsi informāciju par piedāvātajām iespējām visā pasaulē.

Bērnu pieskatīšana

Auklītes darbs nav paredzēts tikai studentēm un vecmāmiņām. Ja Tu esi pedantiska un uzticama, šī var būt Tava iespēja piepelnīties vakaros un brīvdienās. Ja vēlies redzēt pasauli, reģistrējies, piem., Greataupair.com vai Easyaupair.com, lai uzzinātu aktuālos pieprasījumus no visas pasaules. Ļoti iespējams, Tev pat izmaksās lidojumus abos virzienos.

Īpašuma pārvaldīšana

Vai Tu pazīsti kādu, kurš izīrē savu īpašumu citiem? Iespējams, viņam nepieciešams palīgs. Ja Tu esi gana saimniecisks, Tu varēsi palīdzēt uzraudzīt remonta gaitu, uzturēt kontaktus ar īrniekiem, izrādīt telpas vai vienkārši būt par kontaktpersonu.

Tirdzniecība Etsy

Vai Tev ir talants izgatavot kādas rotaslietas? Varbūt esi amatnieks? Etsy.com ir pasaules lielākais šādu mantu tirgusplacis. Ja lasi angliski, šeit ir pamācības, kā atvērt savu veikalu Etsy.

Tīkla mārketings

Lai gan daudziem tas asociējas ar kaut ko nelegālu un uzbāzīgu, tīkla mārketings ir brīnišķīga iespēja ar laiku gūt pasīvos ienākumus. Bizness ir vienkāršs – piemēram, nomaini veikalu saviem ikdienas pirkumiem, iesaki to darīt arī citiem (ja pašam patīk), citi pamēģina un iesaka savukārt citiem, bet ražotājs par Tava ieteikuma dēļ radušos apgrozījumu izmaksā regulāru atlīdzību. Šis ir viens no tiem biznesa veidiem, kur ikviens ir gatavs dalīties savā pieredzē pilnīgi bez atlīdzības.

Tekstu rakstīšana

Ja Tu proti gramatiski pareizi uzrakstīt sacerējumus, simtiem vecāku ir gatavi apmaksāt Tavas pūles, lai tikai viņu bērni saņemtu labas atzīmes. Šis piedāvājums ir paplašināms – pieteikuma vēstules darba devējiem, mīlestības vēstules, diplomdarbu rediģēšana, runu sagatavošana akciju sabiedrības prezidentam.

Fotografēšana

Ja Tev pieder labs fotoaparāts, kāpēc gan nepamēģināt pelnīt šādi? Sāc ar radu un draugu portretiem. Kad Tev jau būs pieredze un paraugbildes, reklamējies tālāk. Pamācības, kā fotografēt portretus, var atrast, piem., CreativeLive.com. Ļoti labu naudu, ņemot vērā pasākuma unikalitāti, var nopelnīt kāzu fotogrāfs. Šādus padomus var iegūt turpat Creativelive.com vai Theweddingschool.net. ASV pierasta lieta ir labam kāzu fotogrāfam samaksāt ap 5000 dolāriem.

Taksometru bizness

Arvien lielāku popularitāti pasaulē gūstošais kopā braukšanas koncepts Uber plāno drīz ienākt arī Latvijā. Jaunā globālā aplikācija ļauj jebkuram kļūt par alternatīvo taksometra vadītāju. Ja Tev ir savs auto un brīvas stundas, kāpēc gan to neizmantot?

Sava auto izīrēšana

Pagaidām gan pieejams tikai ASV, Turo.com serviss piedāvā Tev izīrēt citiem savu auto, kamēr Tev tas nav pašam nepieciešams. Protams, auto tiek apdrošināts un īrnieks pārbaudīts.

Mākslasdarbu kolekcionēšana

Ja Tu orientējies mākslas darbos, iespējams, Tu spētu pašlaik uzpirkt Mākslas akadēmijas studentu veidotos darbus par kapeikām, lai pēc dažiem gadiem, kad studenti būs ieguvuši atpazīstamību, tos varētu pārdot par tūkstošiem.

Mobilo lietotņu izstrāde

Reizēm šķiet, ka pašlaik mobilās aplikācijas ir jebkam. Tomēr ik dienu parādās arvien jaunas, to izstrādātājiem nopelnot kaudzi naudas. Varbūt Tu spētu atrast brīvu nišu un kādu programētāju? Vai iemācies programmēt pats. Mūsdienās iespējams pat izveidot aplikāciju bez kodu zināšanām. Kas zina, vai Tu neesi nākamais aplikāciju miljardieris!

Interneta ziņu veidošana

Ja vien Tu proti interesanti uzrakstīt par aktuālo, vairs nav nepieciešama žurnālista izglītība, lai kļūtu par korespondentu. Pieļaujam, ka ne tikai Delfi.lv vien būs ieinteresēti ziņu saņemšanā.

Patentu iegūšana

Pasaulē ir ļaudis, kas patentējuši vairākus tūkstošus izgudrojumu. Nav jāizgudro jauns velosipēds. Vienkārši jāpārliecinās, ka Tavai idejai būs kāds pieprasījums. Jo patents tāpat maksā naudu. Statistika liecina, ka 97% patentu nekad netiek izmantoti, tātad arī nenopelna ne centa. Iespējams, daudzi ir gatavi gadiem ņemties ap prototipiem, bet nekad nav gatavi piezvanīt uzņēmējiem.

Domēnu tirdzniecība

Dzirdēti daudzi stāsti par to, kā par $10 iegādāts domēns pēc gadiem ticis pārdots par miljoniem. Pieprasīts domēna vārds var izrādīties Tava laimīgā loterijas biļete. Tomēr šis bizness nav īpaši prognozējams. Lai sāktu, iepazīsties ar informāciju no GoDaddy, viena no lielākajiem domēnu uzturētājiem pasaulē.

Spirta dedzināšana

Ja Tev patīk alkoholiskie dzērieni, kāpēc gan neatvērt savu mazo spirta brūzi? Iespējams, Tev izdosies uzbrūvēt ko tik garšīgu, lai cilvēki vēlētos to iegādāties. Vācijā izgatavotas profesionālas iekārtas cena ir ap 30 tūkstošiem eiro. Bet Tu, protams, vari sākt ar ko pieticīgāku.

Lietotas elektrotehnikas uzpirkšana

Mūsdienās ir pieņemts izmest nestrādājošus telefonus, datorus, printerus vai veļas žāvētājus. Iespējams, viss vēl ir remontējams. Ja Tu proti šīs ierīces salabot, Tu vari uzsākt lietotās elektronikas pārdošanu.

Datu analītika

Ja Tev patīk skaitļi un piemīt analītiskas spējas, daudzas firmas ir gatavas algot Tevi datu analīzei. Piedāvājumi atrodami daudzās mājaslapās, piemēram Upwork.

Tekstu izveide mājaslapām

Daudzu mājaslapu īpašnieki algo speciālus cilvēkus, kuri rakstītu jaunumus vai izveidotu tekstus lapām. Ja Tu esi iesācējs, varbūt daudz Tu nesaņemsi, bet pieredzējuši rakstītāji var saņemt arī 20 – 70 eiro par stundu sava darba.

Autorizēta produktu izplatīšana

Izvēlies ārzemēs kādu labu produktu un izplati to Latvijā. Pērc un pārdod. Katru dienu parādās arvien jaunas iespējas. Piemēram, ņemot vērā kriminālo situāciju valstī, Tu vari sākt izplatīt TrackR mantu izsekotājus. Ar laiku šādi ienākumi noteikti pārsniegs jebkuras darba algas apmērus.

Anketu aizpildīšana

Šis darbiņš varbūt nesagādās intelektuālu baudījumu, tomēr par interneta aptauju aizpildīšanu tiek maksāts. Kaut vai 2 – 5 eiro par stundu darba.

Naktsmītnes izīrēšana Airbnb

Ja Tev ir brīvs dzīvoklis vai istaba, kāpēc gan to neizīrēt kādam uz laiku? Šādi par dzīvokli var saņemt vismaz 3x vairāk naudas nekā ilgtermiņā kādam izīrējot to. Airbnb, Flipkey un citas mājaslapas parūpēsies par īrnieku atrašanu. Ja nu tādā veidā Tu satiec jaunus draugus vai biznesa partnerus?

Fitnesa pakalpojumi

Ja Tu esi sportisks, regulāri dodies uz sporta zāli un Tev piemīt zināma harizma, vakaros Tu vari piestrādāt par fitnesa treneri. Vari izveidot savu mājaslapu – to var palīdzēt, piem., MyPTWebsite.

Jogas nodarbības

Joga kļūst arvien populārāka, tātad nepieciešami arī instruktori. Ja Tev patīk joga, Tu šādi apvienosi patīkamo ar ienesīgo.

YouTube kanāla izveidošana

Korejiešu dziedātājs Psy ar savu “Gangnam style” varbūt šķiet kaitinošs, taču ar 2.6 miljardiem video skatījumu no YouTube reklāmām vien viņš varētu būt saņēmis vairākus miljonus. Ja Tu spēj radīt publikai interesantus video un piesaistīt kanālam kaut dažus tūkstošus abonentu, arī Tu vari pelnīt no YouTube reklāmdevējiem.

Tulkošana

Ja vien labi pārzini kādu svešvalodu un proti rakstīt bez kļūdām, Tu vari brīvajā laikā caur internetu saņemt pasūtījumus tulkojumiem. Vari pats reklamēties ss.lv, bet vari arī atrast piedāvājumus tādās lapās kā Flexjobs. Ja pasūtījumu būs daudz, Tev var rasties iespēja nodot savus darbus citiem tulkiem, saņemot starpību no klientiem. Tomēr īstais bizness un nākotne ir tehnoloģijās. Piemērs – Latvijas tulkošanas kompānija RixTrans. Lai nu kā, konkurence šajā 50 miljardu vērtajā globālajā tirgū arvien palielinās. Iespējams, jau drīz vairs cilvēki nebūs nepieciešami pašam tulkošanas procesam, toties tādi būs vajadzīgi tulkošanas klientūras apkalpošanai.

Ekskursijas

Gida pakalpojums varētu būt piemērots brīvā laika darbs, ja Tu dzīvo tūristu iecienītā vietā, Tev patīk runāties ar cilvēkiem un Tu pārzini savu pilsētu. Tas var būt labs sākums savai uzņemošā tūrisma kompānijai.

Mūzikas skološana

Iespējams, Tu proti spēlēt kādu mūzikas instrumentu labāk nekā citi. Daudzi būtu gatavi maksāt vismaz 10 – 20 eiro stundā, lai iemācītu ko saviem bērniem vai iemācītos paši.

Foto pārdošana

Ja Tev patīk sabildēt interesantus attēlus, Tev vari pamācīties un savus attēlus pārdot tādām kompānijām kā Adobe Stock, ShutterStock vai iStockPhoto. Līdzīgi kā gadījumā ar patentiem, Tu saņemsi atlīdzību, ja kāds būs izmantojis Tavas bildes. Lai gūtu labākus rezultātus, Tu vari publicēt attēlu paraugus savā mājaslapā.

Dīdžejs

Tu vari piepildīt savu sapni kļūt par dīdžeju. Ar ko sākt? Apmeklējot dīdžeju kursusklātienē vai internetā, Tu apgūsi tehniku un pamatus, kā rīkoties ar dīdžeju pulti, atklāsi visus dīdžeju trikus un noslēpumus, un, iespējams, ar laiku pat iekarosi mūzikas industriju un kļūsi par slavenu DJ. Ar laiku tas var kļūt par pamata biznesu.

Kūku cepšana

Ja Tev izdodas tik garšīgas tortes un kūkas, ka visi Tavi radi ir sajūsmā, to var pārvērst par mazo biznesu. Lai radi un draugi Tevi rekomendē. Demonstrē savu veikumu Facebook. Izdali kaimiņu birojos vizītkartes kopā ar kūku paraugiem. Iedraudzējies ar kāzu rīkotājiem. Varbūt pat atvērsi savu beķereju.

Investīcijas

Skapītī ir daudz brīvas naudas, kuru varētu kaut kur ieguldīt? Ar akcijām var labi nopelnīt, bet tieši tāpat var arī visu pazaudēt. Naudas nezūdamības likums. Pirms investīciju veikšanas iesakām iegūt vairāk informācijas! Mazāk riskants peļņas veids ir investēt svešu naudu, saņemot procentus un komisijas naudas.

Auto mazgāšana

Daudziem auto īpašniekiem nav ne laika, ne vēlmes mazgāt un iztīrīt savus spēkratus. Investējot auto šampūna, pulējamā vaska, švammes un spaiņa iegādē, Tu jau vari uzsākt šo mazo brīvā laika biznesu.

Paklāju tīrīšana

Paklāji padara dzīvokli mājīgu. Vienlaikus tie arī savāc sevī dažādus netīrumus un putekļus. Tu vari to izmantot kā iespēju un piedāvāt savus patstāvīgā paklāju tīrītāja pakalpojumus. Tavs starta ieguldījums būs labs putekļu sūcējs un tīrīšanas ķīmija. Iespējams, sākumā izdevīgāk būs šo tehniku iznomāt. Lai samazinātu savus riskus, vēlams iegādāties apdrošināšanas polisi.

Māju uzkopšana

Sākot kā paklāju tīrītājam, ar laiku vari paplašināt savu pakalpojumu klāstu, tīrot visu māju. Protams, ja vēlēsies pļaut zāli, mazgāt logus un jumtu vai tīrīt garāžu, Tev būs nepieciešams iegādāties vai īrēt papildus instrumentus.

Nekustamo īpašumu konsultācijas

Lai gan īpašumu tirgus šķiet pieklusis, ik pa brīdim kāda ģimene kaut kur pārceļas. Tev kā šās nozares profesionālim ir iespēja piedāvāt savus pakalpojumus ne tikai piemērota īpašuma vai pircēja atrašanā, bet arī nopelnīt ar dokumentu sakārtošanu vai īpašumu novērtēšanu.

Datortehnikas remonts

Ja pārzini datortehniku un programmatūru, papildus naudu var nopelnīt, remontējot datorus kaimiņiem vai instalējot programmas nelieliem uzņēmumiem. Pakalpojumu var paplašināt ar online konsultācijām.

Datortehnikas skološana

Šobrīd bez datora prasmēm neiztikt nevienam. Tādas apmācību mājaslapas kā Codecademy, Treehouse vai Udacity zeļ un plaukst. Ja Tu pārzini tās lietas, vari piedāvāt apmācības saviem kaimiņiem vai internetā caur tādiem portāliem kā YouTube vai Udemy. Tu vari izveidot savu apmācību mājaslapu ar iespēju norēķināties tiešsaistē.

Funkcionējošu mājaslapu iegāde

Ja vien tās pelna savam saimniekam naudu, mājaslapas ir tāds pat aktīvs kā firmas akcijas. Tāpēc tās var pirkt un pārdot. Ja Tu esi pārliecināts, ka dēļ lapas apmeklējuma, nosaukuma vai kāda cita iemesla šī mājaslapa var nākotnē kļūt par slaucamo govi, pērc tik nost! Šās nozares tirgusplacis ir tādas vietnes kā Flippa un Flipping Enterprises.

Kāzu un pasākumu plānošana

Dzimšanas dienas, kāzas, koncerti un uzņēmumu ballītes notiek regulāri. Ja Tev ir organizatora talants un esi pedantisks, Tu vari vari pelnīt daudzus tūkstošus mēnesī, kā patstāvīgais eksperts sarunājot pasākumiem telpas, fotogrāfus, māksliniekus, ziedus, suvenīrus, ēdinātājus un visus pārējos svarīgos jautājumus.

Mājdzīvnieku aprūpēšana

Ja Tev nav friziera talanta, vari vienkārši par atlīdzību pieskatīt suņus. Toties, ja esi apguvis suņu friziera māku, vismaz brīvdienās varēsi nopelnīt papildus naudu ar terjeru frizūru veidošanu. Suņu friziera vidējie ienākumi gan ir ap 10 eiro stundā. Īsts bizness jau ir, piemēram, specializēts interneta veikals suņu īpašniekiem. Vari iekasēt abonēšanas maksu par iespēju katru mēnesi no šāda veikala saņemt kādu īpašu tematisku sūtījumu. Līmēt lapiņas uz stabiem ir vakardiena, tāpēc Tu varētu radīt speciālu aplikāciju noklīdušu suņu meklēšanai.

Senlietu atjaunošana

Rīga ir jūgendstila pilsēta ar senu vēsturi. Iespējams, Tu varētu prast sameklēt kādus vecus krāmus, kurus vari atjaunot un pārvērst par izcilām senlietām. Ko tālāk? Pārdod tās eBay vai kolekcionāru veikaliem kaut kur Londonā un Ņujorkā. Tās var būt par sena balkona margas vai sena podiņu krāsns, ja vien izdodas vienoties ar māju restauratoriem, ka nav vērts šīs lietas saglabāt savā oriģinālajā atrašanās vietā.

Meikaps

Ja Tev ir talants palīdzēt citiem izskatīties perfekti, Tu vari to pārvērst par papildus ienākumu avotu. Meitenes labprāt samaksās par elegantu meikapu pirms kāzām, dzimšanas dienām vai izlaidumiem.

Auto tirdzniecība

Ieguldot savu naudu un laiku lietota auto iegādē kaut kur Beļģijā vai Vācijā, joprojām ir iespējas to pārdot Latvijā ar pāris tūkstošu peļņu. Šis arī ir “pērc lēti, pārdod dārgi” veida bizness, taču peļņa attiecībā pret ieguldīto laiku var būt ļoti augsta.

Skaistumkopšanas pakalpojumi

Iegādājies solāriju vai fotoepilācijas iekārtu un sāc sniegt savus skaistumkopšanas pakalpojumus. Ar veiksmīgu reklāmu un rekomendācijām var izveidoties pietiekami interesanta naudas plūsma.

Tiešsaistes biļešu tirdzniecība

Varbūt tas nav ētiski, bet pasākumu biļešu tālākpārdošana jau vairs sen nav likuma pārkāpums. Izpriecu tīkotāju pasaulē ir tik daudz! Lai nestāvētu rindās, vairums vēlas iegādāties biļetes jau iepriekš. E-biļešu pieejamība ļauj iegādāties un pārdot jebkuras biļetes kaut vai Austrālijā, ērti sēžot mājās klubkrēslā.