Praktiski padomi
izlasāms 3 min

5 ieteikumi lietišķo kontaktu izveidošanai

10.01.2018.

Sveiks, dārgais lasītāj!

Un tā, vakar Tu uzzināji vairākus knifus, kā atvieglot darījumu veikšanu. Bet šodien – par to, kā līdz šiem darījumiem vispār tikt!

Lūk, kā tas notiek…

Lietišķie kontakti atrisina visu. Jo vairāk ietekmīgu cilvēku Tu personiski pazīsti, jo lielākas Tavas iespējas pārdot, izdevīgi iegādāties, saņemt labu darba piedāvājumu, iepazīties ar savu “otro pusīti” u.t.t. Tāpēc Tavam mērķim ir jābūt – katru dienu arvien jaunas iepazīšanās!

Un tagad par to, kā dara lielākā daļa uzņēmēju un tādēļ negūst panākumus…

Jā, esam intraverti… Vai vismaz izliekamies par tādiem, jo nejūtamies par sevi pārliecināti. Ierodoties izstādē, seminārā vai citā lielā pasākumā, cenšamies pūlī saskatīt paziņas, lai laiku pavadītu tikai ar viņiem vien. Atzīšos, arī es tā domāju.

“Nu, kā es tā iešu pie svešiem…”

To var un vajag. Cilvēki ir gatavi iepazīties, izmanto to!

Ja Tevī nebūs pārliecības, vienmēr atradīsi veidu, kā padoties. Tāpēc ieteicams labi sagatavoties. Ko darīt?

 

5 ieteikumi veiksmīgākam “networkingam”:

#1 Lai justos labi, ģērbies lietišķi. Sagatavo vismaz 50 vizītkartes un pāris rakstāmos.

#2 Atslābinies, pirms ieiešanas zālē kādā klusā vietā veicot fiziskas aktivitātes – enerģiska pirkstu savilkšana, roku apļošana, lēkšana uz vienas kājas. Izklausās muļķīgi, taču efektīvi samazina adrenalīna līmeni asinīs! Vienlaikus kļūsi enerģiskāks.

#3 Vieglāk sākt runāties ir nelielā grupā, nevis pūlī. Ierodies pasākumā kā viens no pirmajiem! Pirmās tikšanās Tavi jaunie paziņas arī atcerēsies labāk. Un – beigās aizkavējies pēc iespējas ilgāk!

#4 Uzstādi sev par mērķi iepazīties vismaz ar 10 – 20 cilvēkiem! Ideālie kandidāti ir tie, kuri pasākuma laikā vientuļi stāv malā, izliekoties, ka tos interesē jaunākās ziņas internetā, tāpēc ej droši klāt:
“Labvakar, mani sauc … Kā Jums patīk šodienas pasākums?”

#5 Klausies, nevis runā par sevi! Šis ir klupšanas akmens daudziem networking dalībniekiem. Tie cenšas minūtes laikā “pārdot” sevi, nemaz neklausoties sarunu biedrā. Networking principi ir citi – sarunā ar otru dot to, ko meklē viņš, tādējādi nodibinot labas attiecības un uzticēšanos. Lai būtu vienkāršāk, sagatavo eventuālos jautājumus jau iepriekš.

 

Kur vēl Tu varētu dibināt lietišķos kontaktus?

Visur. Lietišķājās brokastīs, ko rīko, piemēram, BNI Latvija. Lidmašīnā, koncertā vai teātrī ar blakussēdētāju. Stāvot rindā pasta nodaļā. Sporta zālē. Skolas vecāku sapulcē. Partijas sanāksmē.

Noteikti Tu arī vari nosaukt vēl dučiem citu variantu. Iepazīšanās ļaus palielināt Tavus pārdošanas apjomus vairākas reizes.

 

Un ir vēl kāda iespēja iepazīties ar tikpat aktīviem un darbīgiem cilvēkiem kā Tu…

…10 trešdienu vakarus apmeklējot pazīstamā biznesa trenera Edgara Untāla semināru sēriju “Īssavienojums“!

Intensīvās apmācības pieredzējušiem pārdošanas profesionāļiem ar augstiem mērķiem uzsāksies jau 7.februārī. Pieteikties Tu vari šeit. Vairs palikušas tikai nedaudzas vietas, tāpēc nevilcinies.

Nemelošu, teikdams, ka tā ir viena no Tavām labākajām iespējām kļūt par īstu profesionāli. Piesakies.

 

P.S. Ja vēlies saņemt 2 bezmaksas bonusus:
1) Čārlza Duhiga e-grāmatu “Ieraduma spēks. Kāpēc dzīvē un biznesā darām to, ko darām, un kā to mainīt”;
2) manu individuālo biznesa konsultāciju 100 eiro vērtībā,
piesakoties norādi kodu “JJ”!

 

P.S.S. Rīt mēs sarunu turpināsim. Seko jaunumiem, un tiekamies internetā!
Kļūsti par pārdošanas ekspertu!


/Jānis JAVA, Līderu skola/
Bezmaksas e-grāmata profesionāļiem – https://starts.janisjava.com/